Logistika a sklady

GLS a DB Schenker Logistics uzavírají partnerství na evropské úrovni

Skupina GLS a DB Schenker Logistics podepsali dohodu o strategické spolupráci na evropské úrovni.

Společnosti si vzájemně vypomáhají ve svých přepravních službách: GLS rozšíří svoji nabídku o služby kusové přepravy a DB Schenker Logistics bude nabízet celoevropskou balíkovou službu. Rámcová dohoda pro neexklusivní spolupráci byla podepsána v září.
 
Balíková služba GLS, která je dostupná napříč Evropou, bude doručovat balíky pro dceřinou společnost DB Schenker Logistics. Na základě téže dohody, bude DB SL zajišťovat pro GLS přepravu palet.
 
“Zákazníci, využívající paletovou přepravu stále častěji požadují balíkové služby,” říká Rico Back, výkonný ředitel skupiny GLS. “GLS již spolupracuje na národní úrovni s mnoha společnostmi a sítěmi nákladní přepravy, včetně DB Schenker Logistics. Podpisem dohody o spolupráci jsme rozšířili naši spolupráci i pro evropský hospodářský prostor.”
 
Ewald Kaiser, člen představenstva Schenker AG pro pozemní přepravu, říká: “Evropský balíkový trh, poháněný internetovým obchodováním, nabízí skvělé příležitosti k růstu.” Kromě toho, rozšíření škály produktů splňuje stále roustoucí poptávku zákazníků po ‘all-in-one řešení”. To znamená, že s DB Schenker Logistics mají nyní zákazníci jednoho logistického partnera, který může poskytnout vše od balíkových služeb po řešení paletové a celovozové přepravy. Spolupráce tak doplňuje vlastní balíkové služby DB SL ve Švédsku, Norsku, Finsku a Polsku.
 
Zákazníci obou společností budou mít přístup k široké škále nových přepravních řešení prostřednictvím jejich příslušného logistického poskytovatele – jak pro vnitrostátní, tak mezinárodní obchod. DB Schenker Logistcics plánuje nabídnout balíkové služby firemním zákazníkům v Evropě pod vlastní značkou a tím doplní své produktové portfolio pozemní přepravy.
 
 
K zajištění jednotné balíkové služby v téměř 40 zemích Evropy, ve kterých logistické firmy působí, bylo nutné zajistit partnera s vhodnou balíkovou sítí. Edwald Kaiser k tomu říká: “S GLS jsme nalezli silného partnera.”
 
GLS balíkovými službami pokrývá 37 zemí Evropy. “Naše balíková služba se vyznačuje jednotným portfoliem základních služeb napříč Evropou, stejně tak, jako harmonizovanými postupy a standardy,” vysvětluje Rico Back. GLS má vlastní síť kusové přepravy v Belgii a Nizozemí. “Máme ale i zákazníky v jiných zemích, kteří by přes nás rádi zasílali zboží na paletách. Proto je tato neexkluzivní spolupráce, v rámci které bude DB Schenker Logistics zajišťovat paletovou přepravu, ideálním řešením pro naše zákazníky.”
 
Na základě dohody o spolupráci, bude DB Schenker Logistics řešit části přepravního řetězce a v podstatě svážet balíky od zákazníků společně s paletami. GLS pak zajistí další přepravu a doručení firmám a jejich koncovým zákazníkům.
 
Zavedení spolupráce začne 1. ledna 2016 v Německu a dále krok po kroku napříč Evropou.

Přečtěte si také

Back to top button