Logistika a sklady

Hala DHL pro Estée Lauder Companies vyhrála kategorii Inovace v logistických realitách na fóru LOG-IN

Stavitel průmyslových zón Panattoni Europe převzal první cenu v kategorii Inovace v logistických realitách na prestižním fóru LOG-IN v Kongresovém centru České národní banky v Praze.

Distribuční centrum DHL, které bude sloužit americkému výrobci kosmetiky Estée Lauder Companies, zaujalo porotu především chytrými technologiemi a inovativním řešením v oblasti udržitelného rozvoje. Budova v Panattoni Parku Cheb byla certifikována v rámci BREEAM 2016 s dosud nejvyšším hodnocením v České republice.

„Tento projekt je pro nás moc důležitý, protože symbolizuje splynutí dvou vizí. Deutsche Post DHL chce v rámci svého ambiciózního programu GoGreen do roku 2050 snížit emise CO2 na nulu a naše společnost v posledních letech přijala certifikát udržitelnosti BREEAM jako standard pro všechny nové budovy v České republice. Jsem moc rád, že budujeme udržitelné nemovitosti a ocenění si velmi vážím, protože potvrzuje, že se ubíráme stejným směrem jako naši klienti,“ sdělil Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro ČR a Slovensko.

Fórum LOG-IN je jediná logistická akce v ČR, která je plnohodnotně zaměřena na případové studie, inovace, nejefektivnější řešení a nové projekty v logistice. Cílem je informovat a inspirovat logistické profesionály, aby mohli využít nejnovější poznatky v jejich praxi, a zároveň jim poskytnout prostor na navázání nových obchodních kontaktů.

Během výstavby distribučního centra DHL pro Estée Lauder Companies v Chebu developer zrecykloval 99,74 % odpadu. Energetická náročnost haly je o 76 % nižší než u běžných průmyslových nemovitostí. Interiéry osvětlují LED svítidla se senzory pohybu. Panattoni Europe dále v rámci projektu významně podpořila nízkoemisní dopravu – vybudovala přístřešek pro kola, část parkovacích míst vyhradila pro sdílení automobilů a pomohla zlepšit napojení průmyslové zóny na MHD a novou zastávku autobusu.

Stavitel průmyslových zón Panattoni Europe jako lídr českého trhu nastoupil na odvážnou ekologickou koncepci, která spočívá jednak v revitalizaci brownfieldů a jednak minimalizaci dopadů výstavby a provozu hal na životní prostředí. Díky tomuto přístupu se mu daří naplňovat nejpřísnější požadavky na trvale udržitelný rozvoj.

Přečtěte si také

Back to top button