Logistika a sklady

Jak vybrat univerzální zvedací plošinu?

Zvedací plošina vám může usnadnit a urychlit práci. Hledáte univerzální plošinu vhodnou pro každé prostředí? Poradíme vám, jak ji vybrat!

Jak vybrat vhodnou zvedací plošinu pro každé prostředí?

Zvedací plošina nám může velmi usnadnit práci na vašem pracovišti nebo během nakládky či vykládky zboží. Plošin je na trhu široké množství, rozlišit je můžeme podle účelu, k jakému se používají.

Některé zvedáky nám zlepší ergonomii práce, jiné jsou určené pro pohodlnou nakládku a vykládku z nákladního automobilu a další slouží jako pracovní zvedací stoly.

Před výběrem plošiny je důležité promyslet si, za jakým účelem budete zvedák používat. Pokud hledáte univerzální plošinu vhodnou do různých podmínek, poradíme vám, jak ji vybrat.

Podle čeho vybírat zvedací plošiny?

Základními parametry, podle kterých se můžete rozhodovat při výběru plošiny, jsou:
* Hmotnost materiálu
* Nosnost a zdvih plošiny
* Rozměry materiálu a plošiny
* Způsob ovládání a četnost používání

Také je důležité, zda budete plošinu používat v interiéru nebo venku.

Hledáte-li univerzální zdvihací stůl vhodný jak do velkého výrobního areálu, tak pro malou dílnu nebo pro doručovací službu, ideální pro vás bude samonakládací zvedací plošina určená pro každou oblast použití.

U takovéto plošiny nemusíte požadovat vysokou nosnost ani zdvih, na druhou stranu by měla kombinovat tzv. vše v jednom. Díky tomu ji můžete použít v různých podmínkách a pohodlně přizpůsobit vašim potřebám.

Samonakládací zvedací plošina Xetto®

Skvělým pomocníkem vám bude například samonakládací zvedací plošina Xetto®, která kombinuje nakládací a přepravní systém s funkčností a komfortem mobilního pracovního stolu. Lze ji využít jako přepravní vozík, zvedací plošinu nebo mobilní pracovní stůl.

Je vyvinuta pro každou oblast použití. Pracovník s ní může materiál přemístit, zvedat, nakládat nebo ji použít pro vykládku těžkého či křehkého materiálu.

Výhodou univerzálních nakládacích plošin je jejich variabilní využití. Konkrétně tuto plošinu můžete využít prakticky kdekoliv, například ve stavebnictví, průmyslu, logistice či v doručovacích službách nebo také v cateringu. Je také vhodná pro přepravu zboží, se kterým se špatně manipuluje.

Jak plošina funguje?

Integrovaný a automatický zvedací mechanismus umožňuje bezpečné zvednutí zboží, nářadí nebo těžkých materiálů do maximální výšky 106 cm, což je také pohodlná pracovní výška.

Šikovnou pomůckou je také integrovaný brzdový systém, který se postará, aby plošina se zbožím neujížděla. Plošina pomůže vyložit a snadno přesunout zboží na požadované místo.

Jaké jsou výhody plošiny Xetto®?

  • Je ergonomická a univerzální
  • Jednoduše se s ní manipuluje
  • Šetří místo i čas a usnadňuje práci
  • Manipulaci s plošinou zvládne jedna osoba
Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
TZ
Back to top button