Logistika a sklady

LED osvětlení v logistickém centru PENNY

LED osvětlení v logistickém centru PENNY. Zumtobel Group, mezinárodní hráč na poli světelného průmyslu a vedoucí dodavatel inovativních světelných řešení, pomohl výrazně snížit provozní náklady a zlepšit kvalitu osvětlení na pracovišti logistického centra PENNY v Dobřanech, jednoho ze čtyř centrálních logistických pracovišť firmy v České republice. 

Celková plocha areálu je 119 tisíc metrů čtverečních, sklad se 105 rampami zabírá 23 tisíc čtverečních metrů. Z provedených měření vyplývá, že nová instalace moderních LED svítidel v kombinaci s použitím inteligentního systému řízení přinesla snížení provozních nákladů až o neuvěřitelných 82 %. 

Přečtěte si také

LED osvětlení v logistickém centru PENNY

Instalace nových svítidel společně s využitím inteligentního systému řízení v logistickém centru PENNY v Dobřanech přinese nejen výrazné snížení provozních nákladů, ale i zlepšení kvality intenzity umělého osvětlení. Stará zářivková svítidla 2x 80 W byla nahrazena TECTON s možností vložení lineárních LED svítidel s různými délkami, světelnými výkony a vyzařovacími charakteristikami.

Tento multifunkční lištový systém flexibilního zavěšení je považován jako nejvhodnější způsob uchycení svítidel, poněvadž umožňuje velmi snadné přizpůsobení osvětlení v případech častých změn v rámci uspořádání.

Po dokončení výměny osvětlení v logistickém centru PENNY došlo k rapidnímu snížení spotřeby na třetinu původní hodnoty. Při započtení snížených nákladů na servis a výměnu světelných zdrojů tak byla stanovena návratnost investice téměř na dva roky. Kontrolní měření intenzity umělého osvětlení také prokázalo výrazné zlepšení hodnot osvětlenosti. V prostorách objektu, ve kterých se nachází chladírny, mrazírny a výdej zboží, bylo použito svítidlo TRINOS s IP65 krytím, které chrání vnitřní prostory proti kondenzaci vody.

Na základě úspěšné výměny osvětlení a instalace nových svítidel společně s využitím inteligentního řízení v logistickém centru PENNY v Dobřanech došlo ke snížení provozních nákladů a ke zlepšení kvality intenzity umělého osvětlení.

„Tato investice bude mít návratnost něco přes dva roky. Úspory energií v současné době patří mezi klíčové parametry při posuzování nových investic i pro sledování provozních nákladů společnosti, závodů i firem. Jsem rád, že se společnost Zumtobel může podílet na těchto projektech a pomáhat našim obchodním partnerům snižovat náklady na energie v této náročné době“, říká Jan Vacek, generální ředitel společnosti ZG Lighting Czech Republic s.r.o., která je výhradním zástupcem značky Zumtobel na našem trhu.

Zdroj
TZ
Back to top button