Logistika a sklady

Linde Material Handling školí zaměstnance v první pomoci

Společnost Linde Material Handling je přední evropský dodavatel manipulační techniky a skladových řešení a její podnikání je založené na principech bezpečnosti, udržitelného rozvoje a orientaci na zákazníka.

Její česká pobočka uspořádala pro své zaměstnance kurz první pomoci. Linde MH tak navázala na téma bezpečnosti, kterému se dlouhodobě věnuje. Celkem 47 zaměstnanců se na pobočce Linde MH v Praze v rámci kurzu učilo, jak se chovat v život ohrožujících situacích a jak pomoci sobě i svým blízkým.
 
„Bezpečnost je u nás v Linde MH jedno z ústředních témat,“ říká Jindřich Kotyza, ředitel a jednatel Linde Material Handling Česká republika s.r.o., a dodává, „veškerá technika a skladová řešení, která našim zákazníkům dodáváme, jsou vyvíjena a navrhována s maximálním ohledem na bezpečné používání. Jelikož víme, že se v reálném životě můžeme dostat do život ohrožujících situací daleko častěji než ve skladu, rozhodli jsme se posunout naše zaměření na bezpečnost do další úrovně a uspořádat tyto kurzy.“
 
Kurz první pomoci zahrnoval jak teoretickou, tak praktickou část, při které si účastníci kurzu mohli vyzkoušet, jak postupovat v případě úrazu elektrickým proudem, tepenném krvácení, náhlém kolapsu, epileptickém záchvatu a v řadě dalších situací. Při velmi realistických simulacích prokázali zaměstnanci Linde MH svoji duchapřítomnost a zároveň si rozšířili své znalosti.
 
Za pomoci profesionálů ze záchranné zdravotnické služby se zúčastnili tréninkových zásahů s figuranty, při kterých si museli poradit například s oběťmi nehody v šoku, obstarat si prostředky pro první pomoc, zajistit všechny zraněné nebo zvládnout telefonický rozhovor s dispečinkem záchranné služby.
 
Společnost Linde MH se tématu bezpečnosti dlouhodobě věnuje již při vývoji manipulační techniky samotné, kdy dbá na rozvoj asistenčních systémů usnadňujících řidičům práci a zvyšujících jejich bezpečnost. V letošním roce se Linde MH Česká republika chystá navázat na úspěšný Den bezpečnosti, při němž se účastníci akce dozvědí mnoho užitečných rad pro odhalování rizik v provozu firem.
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button