Logistika a sklady

Linde MH: Den pro bezpečnost a efektivitu v Praze

Společnost Linde Material Handling (Linde MH), přední evropský dodavatel manipulační techniky, připravila pro své zákazníky i odbornou veřejnost Den pro bezpečnost a efektivitu na své pobočce v Praze 10.

Důležitou součástí byla i panelová diskuze o bezpečnosti při skladování a provozu manipulační techniky. Více než sto čtyřicet hostů se tak mohlo zeptat odborníků z Linde MH i Ing. Jiřího Kysely, zástupce Státního úřadu inspekce práce, na otázky související s bezpečností provozu při skladování a s legislativou týkající se bezpečnosti práce a provozu manipulační techniky. Jiří Kysela, který je garantem pro manipulaci s materiálem a skladování, seznámil účastníky s vývojem pracovní úrazovosti obecně v celé ČR i speciálně v oblasti manipulačních vozíků.
 
Podělil se také o konkrétní poznatky z kontrolní činnosti, informace o tom, kde bývá nejčastěji porušován Zákoník práce a další předpisy související s bezpečností provozu při skladování. „Z panelové diskuze vyplynul souhrn doporučení – inspirace pro vyhledávání rizik v provozu firem a organizaci práce ve firmách, v oblasti manipulační techniky, jejím technickém stavu a v neposlední řadě také v oblasti chování řidičů,“ říká Jindřich Kotyza, jednatel firmy Linde Material Handling Česká republika s.r.o., a dodává, že tato doporučení obdrží účastníci diskuze ve formě sborníku.
 
Velkou pozornost vzbudil i Linde Safety Pilot, systém, který pomáhá řidiči vozíku vyhýbat se nebezpečným situacím, minimalizovat riziko nehody a zvyšovat tak bezpečnost práce. V rámci Dne pro bezpečnost a efektivitu nechyběly ani informace o skladové technice nebo regálových systémecha probíhaly zde ukázky efektivních řešení Linde MH – úsporných CNG technologií, moderních elektrických vozíků avozíků na Li-Ion baterie.
 

Přečtěte si také

Back to top button