Logistika a sklady

Logistika dílů do KIA a Hyundai s DCIx WMS

Slovenský závod korejské společnosti HANIL E-HWA bude řídit logistiku s pomocí Warehouse Management Systemu DCIx od Aimtecu.

Největší dodavatel plastových dílů do automobilek KIA a Hyundai slovenská společnost HANIL E-HWA AUTOMOTIVE SLOVAKIA s.r.o. bude pro řízení logistických toků ve skladu materiálu a finálních výrobků využívat řešení DCIx WMS od firmy Aimtec. „Profesionální přístup odborníků ze společnosti Aimtec a jejich zkušenosti s principy dodávek do KIA a Hyundai nás přesvědčily již na projektu EDI, proto jsme neváhali jim zadat další zakázku. Tentokrát jsme se rozhodli nasadit systém DCIx WMS, který bude detailně spravovat skladové hospodářství,“ vysvětluje pan Marián Daníšek, IT manager z firmy Hanil E-hwa.
 
DCIx WMS pokrývá celý logistický tok
DCIx WMS bude nasazen od příjmu materiálu na sklad, přes kontrolu kvality, zaskladnění, výdej do výroby, příjem z výroby, zaskladnění do skladu finálních výrobků až po expedici. Dodávka je spojena rovněž s pořízením hardwarového vybavení, konkrétně se jedná o 15 kusů čteček Motorola MC 3190 -G a tiskárny Intermec. Součástí projektu je také integrace na současný podnikový informační systém MIS.
 
Konkrétně definované cíle a přínosy
Řešení DCIx WMS má předem jasně definované cíle s konkrétními přínosy pro zákazníka HANIL E-HWA. Mezi největší patří úspora času při manipulaci s materiálem a hotovými výrobky, stoprocentní dodržování pravidel FIFO, snížení chybovosti, zajištění on-line informací o skladových zásobách, rozpracované výrobě a pohybech a dosažení rychlejších a přesnějších inventur.
Projekt Warehouse Management Systemu DCIx odstartoval v únoru implementací v závodě v Povážské Bystrici. Předpokládaný start do ostrého provozu je stanoven na červen 2012. V dalším kroku proběhne nasazení řešení také ve druhé pobočce v Dubnici nad Váhom.
 
HANIL E-HWA AUTOMOTIVE SLOVAKIA s.r.o.          
HANIL E-HWA AUTOMOTIVE SLOVAKIA s.r.o. se soustřeďuje ve svém rozsáhlém provozu na výrobu dveřních výplní a dalších interiérových komponent do osobních automobilů. Slovenská pobočka byla dokončena v roce 2007 a stala se prvním závodem koncernu HANIL E-HWA v Evropě. Zákazníky jsou KIA, Hyundai a Mobis. Společnost zaměstnává přes 400 lidí, 119 v Dubnici nad Váhom a 309 v Považskej Bystrici.
 
O společnosti Aimtec
Společnost Aimtec je technologickou a poradenskou firmou v oblasti podnikových informačních systémů. Zaměřuje se na implementaci největších a nejžádanějších softwarových produktů dostupných na světovém trhu informačních technologií. Vytváří vlastní softwarové nástroje, které vznikají ve vývojovém centru společnosti. Nabízí komplexní služby od poradenství až po systémovou integraci a soustředí se na měřitelné přínosy pro zákazníka. V roce 2010 byla největším implementátorem SAP v ČR pro malé a střední firmy. Kromě toho také pomáhá firmám zavádět řízení pomocí japonské filozofie štíhlé výroby (např. český závod Miele). Mezi klienty společnosti Aimtec patří i zahraniční firmy z USA, Velké Británie nebo Ruska. Aimtec je certifikovaným partnerem společností SAP, IBM, Microsoft, Infor a Axway. Je členem řady profesních sdružení a aliancí, například organizace Odette a GS1. Vystupuje jako aktivní člen RFID Competence Center.
 

Přečtěte si také

Back to top button