Logistika a sklady

Největší objednávka elektrických Crafterů

Volkswagen Užitkové vozy dodá v průběhu příštích dvou let celkem 420 skříňových vozů e-Crafter francouzské společnosti Chronopost, která se specializuje na městskou logistiku. Martin Piechowski, prezident společnosti Chronopost, a Heinz-Jürgen Löw, člen představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy, odpovědný za prodej a marketing, dnes podepsali smlouvu v Hannoveru.

Löw zdůraznil význam této objednávky pro značku Volkswagen Užitkové vozy: „Jedná se o dosud největší objednávku fleetového zákazníka požadujícího výhradně elektrické vozy, jakým je e-Crafter. Je to další důležitý krok k trvale udržitelné dopravě v centrech měst. Děkujeme společnosti Chronopost za důvěru, kterou vkládá do našich vozidel, jež budou rozvážet zásilky zákazníkům na posledním úseku doručovacího procesu.“ Model e-Crafter je klíčem k tomu, aby se přechod na lehké užitkové vozy s nulovými emisemi stal realitou a nezůstal jen utopickou vizí. Löw dodal, že e-Crafter bude mít příležitost prokázat své výjimečné vlastnosti v náročném každodenním světě městské logistiky.

Přečtěte si také

Chronopost již mnoho let usiluje o čistou městskou logistiku. Od září 2019 dodává specialista na městskou logistiku zboží zákazníkům v celé Paříži flotilou vozidel používající ze 100 % alternativní pohony. Do června 2020 bude tato služba rozšířena do více než 18 francouzských měst.

„Zprovoznění flotily 100% čistých vozidel pro doručování zásilek v městských oblastech je významným krokem a velkou investicí do budoucnosti. Elektricky poháněná vozidla, jakým je i námi vybraný e-Crafter, mají nyní dostatečný dojezd pro používání ve velkém měřítku po celé Francii a umožní doručování zásilek na posledním úseku logistického procesu a další logistické služby ve velkoměstech, aniž by bylo narušováno životní prostředí místních obyvatel,“ řekl Martin Piechowski, prezident společnosti Chronopost.

Přečtěte si také

Back to top button