Logistika a sklady

Nová hala dokončena: V parku P3 Liberec expandovaly společnosti NIKA Chrudim a Knorr-Bremse

Společnost P3, vlastník průmyslových nemovitostí s celoevropskou působností, dokončila novou halu pro dopravce NIKA Chrudim.

Spolu s českou dopravní firmou expandovala v parku P3 Liberec i německá společnost Knorr-Bremse – celosvětový leader ve výrobě brzdicích systémů pro železniční a užitková vozidla.
 
NIKA Chrudim, společnost s celoevropskou působností, má řadu zákazníků ze segmentu automotive právě v oblasti Liberce. Původně si pronajímala prostory v budově H7, kterou tři roky sdílela se svým klientem, společností Knorr-Bremse. Vzhledem k úspěšnému růstu obou firem se letos rozhodly expandovat do větších prostor. P3 proto pro NIKA Chrudim na míru postavila novou logistickou budovu. Ta zahrnuje více než 7 000 m2 skladových ploch vybavených dokonale izolovanými bránami, jež zamezují tepelným ztrátám, a 560 m2 kancelářských prostor. Knorr-Bremse pak bude od nynějška využívat uvolněné prostory v celé hale H7.
 
„Rozhodnutí obou společností rozšířit své působení v parku P3 Liberec svědčí o jeho vynikající poloze
a špičkové infrastruktuře, které firmám, jako jsou NIKA Chrudim nebo Knorr-Bremse, umožňují obsluhovat zákazníky z celého, nejen českého, regionu,“ říká Tomáš Míček, ředitel P3 v České republice, a poukazuje tak na přeshraniční byznys, kterým je Liberecký kraj atraktivní.
 
Tuto skutečnost potvrzuje i Martin Vaníček, obchodní ředitel NIKA Chrudim: „Naší prioritou byla vhodná hala a dobrá dostupnost – to vše se nám v parku P3 Liberec, kde jsme již delší čas etablováni, podařilo nalézt. Nová budova nám ještě více usnadní naplnit náš obchodní model – zajistit zákazníkům kvalitní logistické služby a rychlou přepravu jejich zboží. Jsme rádi, že jsme v P3 našli partnera, který dokázal náš požadavek na expanzi rychle zrealizovat.“
 
Nový moderní objekt pro společnost NIKA Chrudim je nejčerstvějším přírůstkem v parku P3 Liberec a zároveň první BTS (Build-To-Suit – výstavba na míru do pronájmu) stavbou v severních Čechách, kterou P3 realizovala po rozsáhlých akvizicích na podzim loňského roku. Realitním poradcem transakce byla společnost Jones Lang LaSalle (JLL), generálním dodavatelem stavby pak firma GOLDBECK.
 
NIKA Chrudim s.r.o. je soukromá česká dopravní společnost s bohatými zkušenostmi v oblasti národní a mezinárodní dopravy, spedice, skladovací a dopravní logistiky. Podniká však i v oboru těžebních a zemních prací. Vozový park společnosti čítá více než 220 různých typů vozidel.
 
Knorr-Bremse Group je celosvětový leader ve výrobě brzdicích systémů pro železniční a užitková vozidla. Jako technologický průkopník působí v oblasti vývoje, výroby, prodeje a servisních služeb moderních brzdicích systémů již více než 110 let. Produkty Knorr-Bremse významným způsobem přispívají k bezpečnosti na silnicích a železnicích po celém světě. Na jejich brzdicí systémy každý den spoléhá více než jedna miliarda lidí.

Přečtěte si také

Back to top button