Logistika a sklady

Nová investice Raben Group v Lublinu

Dne 11. září 2013 se konalo oficiální otevření nového logistického centra Raben Polska a Fresh Logistics.

Komplex se nachází na adrese Metalurgiczna 34, Lublin. Náklady na investici se vyšplhaly na více než 150 milionů Kč. Raben Group zaměstnává v novém logistickém centru přes 60 lidí.
 
Nový komplex zahrnuje:
– třípatrovou budovu s kancelářemi o rozloze přes 1 500 m2,
– skladový a překládkový terminál o rozloze více než 18 000 m2,
- téměř 18 000 m2 silnic, parkovacích prostor pro nákladní auta a manévrovacího prostoru pro auta,
– více jak 1 000 m2 cest, parkovacích míst a manévrovacího prostoru pro osobní auta a přes 7 000 m2 zeleně,
– moderní protipožární čerpací stanice zaručující vysoký stupeň požární bezpečnosti.
 
Raben Group působí v Lublinu od roku 1999. Pobočka se rozrostla o tranzitní sklad s plochou 2 000 m2 a 14 000 m2 vysoký sklad. Nový komplex nabízí nové služby, které doposud nebyly v Lublinu nabízeny. Například servis pro produkty vyžadující kontrolovanou teplotu +2 to + 6 °C.
 
„Raben Group má více jak 130 poboček v 10 zemích Evropy. Poloha Lublinu blízko hranic s Běloruskem, Ukrajinou a Slovenskem a na křižovatce v rámci mezinárodní trasy Berlín-Varšava-Kyjev, nebo plánovaná tzv. Via Carpathia route, představuje ideální možnost pro realizaci mezinárodních projektů. Z tohoto důvodu je Lublin důležitým bodem na logistické mapě Polska,“ komentuje Ewald Raben, CEO Raben Group.
 
„Jsem velmi rád, že se management Raben Group rozhodl společnost v Lublinu dále rozvíjet. Město má velký potenciál pro logistický byznys, proto usilujeme o postupnou modernizaci silnic, které jsou pro tento obor klíčové. Jako příklad mohu uvést stavbu okruhu Melgiewska a letiště. Oblast v blízkosti silnice je ideálním místem pro logistické aktivity a její modernizace ještě více zatraktivní přilehlé okolí,“ říká Krzysztof Żuk, starosta Lublinu.
 
„V poslední době jsme zaznamenali významný nárůst podnikatelských aktivit v oblasti Lublinu. To se promítlo na zvýšení poptávky po moderních distribučních službách dobré kvality. Dostáváme také mnoho dotazů týkajících se skladování a doplňkových služeb, jako je balení či příprava propagačních
sad. Abychom naplnili požadavky zákazníků, rozhodli jsme se postavit vysoký sklad. Raben Group realizuje investice mimořádné kvality a nabízí moderní řešení optimalizace procesů. Díky nim máme možnost zvládnout rychleji nakládku, minimalizovat riziko poškození a lépe zboží kontrolovat, což znamená, že zboží našich zákazníků je dobře zajištěno a vytváříme tak jejich konkurenční výhodu,“ komentuje Janusz Anioł, generální ředitel Raben Polska. 
 
„Infrastruktura a služby poskytované v novém komplexu splňují požadavky zákazníků. Dnes se můžeme pochlubit nejmodernějším řešením v regionu, díky němuž jsou zásilky našich zákazníků v bezpečí. To je velmi důležité zejména u potravin, které vyžadují kontrolovanou teplotu,“ dodává Grzegorz Czubaszek, ředitel Fresh Logistics v Grodzisk Mazowiecki. Raben Group, včetně pobočky v Lublinu, poskytuje služby malým, středním a velký společnostem a logisticky tak podporuje místní podnikání.
 

Přečtěte si také

Back to top button