Logistika a sklady

Nové elektrické vozíky STILL

Nové elektrické vozíky STILL. S novými řadami LXT 120-350 a LXW 20-30 společnost STILL nejen modernizovala a rozšířila své portfolio elektricky poháněných tahačů a plošinových vozíků, ale také zvýšila jejich bezpečnost na novou úroveň.

Větší bezpečnost a vyšší výkon překládky při jízdě na rampách přináší zejména asistenční systém Descent Speed Regulation (DSR), který reguluje rychlost jízdy v závislosti na zatížení a úhlu naklonění.

Nové elektrické vozíky STILL

Bez elektrických tahačů a plošinových vozíků si již moderní pracoviště nelze představit. Přístaviště, výrobci automobilů, mezinárodní letiště a nádraží, logistické společnosti, spedice a nepřeberné množství výrobních závodů na celém světě již mnoho let důvěřují kvalitě tahačů a plošinových vozíků STILL. Nyní poskytovatel intralogistických řešení z Hamburku opět rozšířil své portfolio a zaměřil ho na budoucnost.

Nové elektrické tahače LXT 120-350 s tažným zatížením mezi 12 a 35 tunami a elektrické plošinové vozíky konstrukční řady LXW 20–30 (náklad na ložné ploše dvě a tři tuny, tažné zatížení šest tun) nabízejí velký výběr modulárních možností vybavení a zaujmou svou výkonností. Náročné testy v nejrůznějších odvětvích a někdy ve velmi drsných podmínkách prokázaly, že s těmito novými vozíky lze dokonale sladit efektivitu a maximální výkonnost.

Bezpečné jízdy na rampách

Podle provedení DSR na strmých rampách systém monitoruje přesný sklon a aktuální hmotnost břemene a zásahem do brzdového systému s lamelovými brzdami v olejové lázni automaticky přizpůsobí rychlost příslušným podmínkám. Ve verzi Basic, která je instalována ve všech vozících, se rychlost při přejíždění klesání manuálně omezí spínačem na předdefinovanou rychlost. V na přání dodávané variantě ECO systém zobrazuje klesání na displeji a rychlost omezí na předdefinovanou hodnotu automaticky. U prémiového provedení DSR je automatické snížení rychlosti závislé na klesání, a navíc na hmotnosti připojeného přívěsu. Určení tažného zatížení probíhá prostřednictvím měření točivého momentu na hnacích motorech.

Perfektní technické vybavení

Vývojáři společnosti STILL si dali záležet i na dalších technických komponentách nových vozíků. Ty tak na obou nápravách disponují hydraulickými lamelovými brzdami, které umožňují velmi výkonné a precizní brzdění, pracují bez opotřebení a téměř nehlučně. Díky generátorovému brzděníelektrického pohonu navíc při brzdění probíhá rekuperace energie. Parkovací brzda pracuje rovněž elektricky a aktivuje se automaticky.

Nové elektrické vozíky STILL

Nové elektrické vozíky STILL konstrukčních řad LXT/LXW jsou poháněny dvěma 10,5kW motory na zadní nápravě. Trojfázové 80V motory jsou zapouzdřené a bezúdržbové. Inteligentní řízení motorů zajišťuje agilníjízdní vlastnosti, a díky pohonu s řízením otáček nedochází ani v dlouhých stoupáních ke ztrátám rychlosti. Maximální rychlost je u vozíků LXT bez břemene 25 km/h, vozík LXW dosahuje rychlosti až 23 km/h. Tahače a plošinové vozíky lze díky rychlonabíjecí zásuvce nebo integrované nabíječce nabíjet rychle a snadno bez nutnosti otevírat kapotu.

Pohodlná a prostorná kabina

Nová kabina je velmi prostorná a nabízí i vysokým řidičům dostatek prostoru pro hlavu a velký prostor pro nohy. Rozmanité možnosti nastavování sedadel zajišťují komfortní pracoviště a umožňují každé řidičce či řidiči nastavení správné pozice pro neunavující práci. Samotná kabina je uložena na pryžových prvcích a je tak oddělena od podvozku kvůli tlumení vibrací.

Nové elektrické vozíky STILL

Podvozek s extra dlouhými vinutými pružinami je rovněž odpružený a poskytuje vysoký komfort jízdy a vysokou jízdní stabilitu. Díky barevnému displeji STILL Easy Control mají řidiči neustálý přehled o všech důležitých informacích – například o poloze volantu, směru jízdy, jízdním programu, rychlosti, úhlu naklonění,zatížení nebo stavu nabití. Nový volant s hlavicí dodávanou na přání umožňuje snadné a ergonomické ovládání plně hydraulického řízení. Jeho haptický povrch navíc nabízí dobré držení.

Lepší výhled = vyšší bezpečnost

Optimální výhled zajišťuje u nových vozíků prosklení ze všech stran. V porovnání s předchozími modely mají o 23 procent větší plochu oken. Optimální výhled do všech stran zvyšuje bezpečnost a brání poškozením. Na přání dodávaná couvací kamera usnadňuje manévrování a připojování přívěsu při couvání.

Ochranu před nehodami a poškozením zboží poskytuje systém Curve Speed Control, dodávaný rovněž na přání, který v zatáčkách automaticky upravuje rychlost a zajišťuje tak bezpečné projíždění zatáček. Vozíky lze prostřednictvím volitelně dodávaného rozhraní bez problémů integrovat do řídicích systémů, jako je STILL neXXt fleet, nejinovativnější a nejvýkonnější webový portál pro optimalizaci flotil manipulační techniky.

Nové elektrické vozíky STILL

Uživatelky a uživatelé tím získávají veškeré relevantní informace pro rychlé analýzy nebo optimalizace v jediném nástroji. K dalším bezpečnostním zařízením dodávaným na přání patří mimo jiné systémy STILL Flashlight, Safety Light 4Plus, FleetManager a inteligentní akustický varovný signál, jehož hlasitost je vždy o 10 dB vyšší než hluk v okolí. Chodci a další účastníci dopravy jsou tak před vozíkem varováni vždy správnou hlasitostí, aniž by docházelo ke zbytečně vysokému zatížení řidičů a varovaných osob hlukem.

Čtěte také jak STILL představí řadu vozíků ACH.

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button