Logistika a sklady

Panattoni Europe začala stavět u Pavlova druhou průmyslovou halu

Průmyslový developer Panattoni Europe a jeho partner Logistis, fond společnosti AEW Europe, vztyčili první sloup nové haly v Panattoni Parku Prague Airport II u Pavlova na Kladensku.

Budova o rozloze 10 000 m2 by měla být dokončena již v říjnu letošního roku a bude sloužit k logistice či lehké výrobě. Společnost Panattoni Europe v současnosti vyjednává s potenciálními nájemci. V nedávno otevřené průmyslové zóně vládne čilý stavební ruch, souběžně totiž vrcholí výstavba logistické haly pro prvního nájemce, společnost DSV.
 
„V Panattoni Parku Prague Airport II jsme během pouhých 8 měsíců zahájili výstavbu
2 budov, které dohromady nabízejí 33 000 m2 špičkových průmyslových prostor. Jde o jednu z nejlukrativnějších adres v bezprostřední blízkosti Prahy, proto předpokládám, že se bude i nadále rychle plnit investory. Je však pozoruhodné, že potenciál středních Čech neslábne ani se vzrůstající vzdáleností od Prahy – daří se nám i v Panattoni D5 Hořovice Parku, který leží až u exitu 34 dálnice D5,“
říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko.
 
Panattoni Park Prague Airport II se nachází nedaleko obce Pavlov na Kladensku v blízkosti pražského letiště a exitu 7 rychlostní silnice D6 na Karlovy Vary. Jde o komerčního následovníka již úspěšně zaplněné průmyslové zóny Panattoni Park Prague Airport I u Dobrovíze. Industriální park u Pavlova nabídne v několika fázích prostor pro celkem 6 budov o souhrnné výměře až 123 000 m2. Jednou z jeho výhod je flexibilita zohledňující i minimalistické požadavky na rozlohu hal. Developer umožní například i výstavbu budovy o ploše 3 000 m2. Další důležitou výhodou parku je, že klient si může vybrat, zda zvolí standardní tržní řešení a halu si pronajme, nebo se stane přímo jejím vlastníkem.
 
Developer Panattoni Europe si i v této lokalitě potrpí na roli dobrého souseda. Na jaře otevřel silniční obchvat kolem Pavlova a přilehlý kruhový objezd a nedávno uspořádal ve spolupráci s DSV běžecký závod z Dobrovíze do Pavlova. V souvislosti s otevřením zóny tak již ve spolupráci se společností  Logistis realizoval doprovodné investice o celkovém objemu v řádu desítek milionů korun. Průmyslová zóna je navíc zcela oddělena od obce Pavlov dálnicí D6, má tedy minimální dopad na životní prostředí v lokalitě.

Přečtěte si také

Back to top button