Logistika a sklady

Pino Components rozšiřuje výrobu v ČR

Španělský výrobce se stěhuje a zdvojnásobuje pronajaté plochy.

Španělský výrobce plastových komponentů pro automobilový průmysl – Pino Components – výrazně rozšiřuje svoji výrobu v České republice. Za tímto účelem zdvojnásobí provozní plochu na zhruba 5,5 tisíce metrů čtverečních. Stěhuje se do CTParku v Mladé Boleslavi. Firma doposud působila ve vlastních prostorách v Liberci, neměla zde však možnost expanze. Nové prostory vyhledal průmyslový tým poradenské společnosti Cushman & Wakefield.
 
„Klientovi jsme nabídli pět možností, které splňovaly jeho požadavky. Protože však jedním z hlavních rozhodovacích kritérií byl čas a možnost rychlého přestěhování, rozhodnutí pro CTPark v Mladé Boleslavi bylo velmi rychlé. Nová hala je připravena k nastěhování a výrobu bude možné spustit hned začátkem roku,“ říká Jakub Kodr z C&W, který na transakci pracoval v týmu s Laurentem Jechoux.
 
Prostory v CTParku Mladá Boleslav byly v této lokalitě jedinou možností, která byla k dispozici okamžitě. Po jejich obsazení firmou Pino Components nenabízí momentálně Mladá Boleslav žádné volné prostory typu A k okamžitému nastěhování. Stejná situace vládne v Liberci. 
 
„Společnost Pino Components získala nové zakázky, které je nutné obratem implementovat. Jednaní o nové hale proto probíhalo pouze tři a půl měsíce do podpisu nájemní smlouvy. Potvrzuje se, že automobilový průmysl patří mezi nejaktivnější sektory na trhu v tomto roce,“ dodává Laurent Jechoux. Developer CTP připravuje v Mladé Boleslavi rozšíření parku – možná je výstavba dalších hal o celkové velikosti až 40 tisíc metrů čtverečních.
 

Přečtěte si také

Back to top button