Logistika a sklady

PointPark Properties staví na bratislavském letišti nový distribuční uzel pro firmu DHL

Evropský správce a developer průmyslových nemovitostí, společnost PointPark Properties (P3), a mezinárodní poskytovatel balíkové přepravní služby DHL Express společně oslavili dne 21. května, měsíc po zahájení stavebních prací, vztyčení prvního pilíře nového logistického hubu.

Projekt na míru podle požadavků klienta (Build-To-Suit) o rozloze 3 400 m2buduje firma PointPark Properties pro DHL Express na bratislavském letišti.  Firma DHL Express považuje Bratislavu za strategickou lokalitu pro středoevropský trh a nově budovaný areál bude sloužit jako distribuční uzel odbavující rostoucí počet zakázek v zemích střední Evropy.
 
Peter Bečár, výkonný ředitel PointPark Properties pro Českou republiku a Slovensko, uvedl: „Distribuční uzel na velkém letišti pro nás představuje jedinečnou provozní a bezpečnostní výzvu. Týmy naší společnosti mají značné zkušenosti s navrhováním budov tak, aby uspokojily potřeby zákazníků, a díky podpoře ze strany zákazníka, bratislavského letiště, firmy Ingsteel (generálního dodavatele stavby), primátora a magistrátu Bratislavy umíme úspěšně vyřešit všechna specifika, která s sebou tento projekt přináší.“
 
Nový provoz budovaný společností  P3 na zelené louce, který kombinuje leteckou a pozemní logistiku, bude obsahovat plně automatizovaný systém třídění a odbavování balíků. Termín jeho dokončení je plánován na konec léta 2013. Distribuční uzel bude přímo propojen s letištní plochou mezinárodního Letiště M. R. Štefánika v Bratislavě a jeho část vyhrazená pozemní logistice se bude nacházet v blízkosti dálnic, které spojují Slovensko s ostatními zeměmi střední a východní Evropy a s Rakouskem. 
 
Široká škála destinací, které bratislavské letiště nabízí, z něj činí ideální lokalitu k napojení na globální distribuční služby firmy DHL Express. DHL Express je se svými více než 4 700 pobočkami a přibližně 120 000 doručovacími destinacemi největším přepravcem balíků na světě.
 
Nový logistický hub více než zdvojnásobí odbavovací kapacitu firmy DHL Express v Bratislavě. Rozšířená kapacita podpoří rychle rostoucí počet zákazníků této firmy na Slovensku a poslouží i jako strategický uzel pro provozy firmy DHL Express v Rakousku a České republice (na Moravě) a jako tranzitní uzel pro země na Balkáně.
 
Daniela Mišurová, ředitelka DHL Express pro Slovensko, dodává: „Očekáváme, že trh s expresní leteckou přepravou v regionu střední a východní Evropy i jiných částech kontinentu bude v dlouhodobém horizontu nadále růst. Nový distribuční uzel na bratislavském letišti se svou plně automatizovanou třídicí linkou poskytne firmě DHL Express prostor k dlouhodobému růstu a našim zákazníkům přinese efektivnější služby.“
 

Přečtěte si také

Back to top button