Logistika a sklady

PPL otevírá před vánoční sezónou letos již druhé depo

PPL zahájila 2. 11. provoz svého nového depa v Sobotce, ležící kousek od Českého ráje. Jeho cílem je poskytnout dodatečnou kapacitu pro sousední depa. Zkrátí tak dojezdovou vzdálenost v této oblasti, čímž zefektivní práci řidičů. Odlehčit má Hradci Králové a Liberci.

Depo vzniklo rekonstrukcí starší haly, která započala na jaře letošního roku. K dispozici má 21 dveří a je schopné za den zpracovat až 8 500 zásilek. Provoz byl zahájen s 18 řidiči, kteří denně rozvezou v průměru 2 000 zásilek a svezou 3 000. V nadcházející vánoční sezóně však očekáváme doručování až 3 000 denně se svozem kolem 5 000.

Přečtěte si také

Depo je vybaveno všemi potřebnými technologiemi, včetně moderního zázemí. Depo v Sobotce je již letos druhým otevíraným depem společností PPL. Nedávno otevřela zcela nové depo v Příbrami s kapacitou 4 500 zásilek denně.

„V této oblasti jsme dlouhodobě vnímali potenciál pro navýšení kapacit, a proto jsme se rozhodli nové depo otevřít. Zároveň jsme dbali na to, aby jeho prostory nabízely i dostatečnou možnost růstu pro budoucí objemy zásilek. Trend nakupování na internetu není krátkodobým jevem, ale vnímáme jej jako budoucnost pořizování běžného zboží nejrůznějšího druhu s tím, že příjemci budou čím dál častěji preferovat neadresné doručení v podobě výdejních míst a boxů. Tento způsob vyzvednutí zásilek totiž nabízí kromě často finančního zvýhodnění také časovou flexibilitu. Lidé si mohou své balíky vyzvednout, kdy a kde chtějí,“ vysvětluje Petr Horák, generální ředitel společnosti PPL CZ s.r.o. V síti PPL najdete v současnosti přes 2 100 výdejních míst s názvem PPL Parcelshop. Pro příští rok firma plánuje i zavedení 1 000 výdejních automatů – PPL Parcelboxů.

Společnost PPL CZ je součástí divize DHL eCommerce Solutions a na tuzemském trhu představuje předního poskytovatele přepravních služeb pro firmy a podnikatele. Nabízí však i služby pro soukromé osoby se službou Balík pro tebe. PPL CZ se specializuje na balíkovou přepravu po ČR a do celé Evropy. Společnost zaměstnává bez mála 700 pracovníků a 1 600 řidičů, kteří doručí desítky milionů zásilek ročně. Disponuje 20 balíkovými depy, centrálním překladištěm a rozsáhlou sítí výdejních a podacích míst – PPL Parcelshopů, kterých je více než 2 100 po celé České republice.
DHL eCommerce Solutions je součástí skupiny Deutsche Post DHL Group, která je přední světovou poštovní a logistickou společností. Skupina spojuje lidi a trhy a umožňuje globální obchodování. DPDHL Group zaměstnává přibližně 550 000 lidí ve více než 220 zemích a teritoriích po celém světě, díky čemuž je jedním z největších soukromých zaměstnavatelů na světě.

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
Tisková zpráva

Přečtěte si také

Back to top button