Logistika a sklady

Pro firmu Faurecia v Mladé Boleslavi staví CTP

V CTParku Mladá Boleslav vyroste nový závod jednoho z největších dodavatelů pro automobilový průmysl – francouzské skupiny Faurecia.

Pronájem prostor o velikosti 25 tis. m2 je uzavřen na období 10 let s možností dalšího prodloužení. Několik stovek pracovních příležitostí nabídne Faurecia jak ve výrobě, tak i ve sdíleném servisním centru. Stavební práce byly zahájeny a předání prostor nájemci předpokládá CTP na počátku příštího roku. Investice CTP do nového závodu Faurecie přesáhne 25 mil. eur.
 
Faurecia patří mezi šest největších světových dodavatelů pro automobilový průmysl. Zabývá se designem a výrobou čtyř hlavních automobilových modulů – sedadel, součástí automobilových interiérů, předních částí karosérií a výfukových systémů. Firma zaměstnává celosvětově na 80 tis. lidí, kteří poskytují služby zákazníkům ve 33 zemích světa. V České republice má Faurecia dva závody v Písku, dva v Mladé Boleslavi, jeden v Bakově nad Jizerou a jeden v Pardubicích.
 
„Nový závod v CTParku Mladá Boleslav bude jedním z předních výrobních zázemí pro společnost Faurecia, nejenom v České republice, ale i v rámci celé skupiny. Velmi si ceníme, že můžeme společně s Faurecií investovat v rámci tohoto projektu. Strategická poloha Mladé Boleslavi, její infrastruktura a kvalifikovaná pracovní síla nabízí výborný potenciál pro další nájemce ve středních Čechách,“ říká Remon Vos, generální ředitel CTP. Jedná se o první budovu, kterou developer v CTParku Mladá Boleslav staví, přičemž je možno v rámci tohoto areálu postavit celkem 75 tis. m2 pronajímatelné plochy. Park se nachází 3 km od Mladé Boleslavi s přímým napojením na R10 a pouhých 10 minut od bran závodu Škoda Auto.
 

Přečtěte si také

Back to top button