Logistika a sklady

Prodejem AFI Paláce Pardubice završuje JLL 1 miliardu eur zprostředkovaných transakcí v roce 2014

JLL, exkluzivně zastupující společnost AFI Europe, úspěšně zprostředkovala prodej nákupního centra AFI Palác Pardubice, které nabízí 20 000 m2 obchodních ploch.

Kupujícím je Atrium European Real Estate, strany se dohodly nezveřejňovat prodejní cenu. Nákupní centrum, které v centru města Pardubice otevřelo v roce 2008, nabízí obchody značek, jako jsou H&M, Tommy Hilfiger, New Yorker a Gant. Nákupní galerie je doplněna konferenčním centrem, multiplexem, částí food court s občerstvením a restauracemi a přiléhajícím supermarketem Tesco. Centrum ročně navštíví téměř 10 milionů lidí.
 
Stuart Jordan, vedoucí investičního oddělení JLL, k transakci říká: „Prodej centra poukazuje na značný zájem investorů o úspěšná nákupní centra v České republice. Jsme opravdu rádi, že jsme mohli opět spolupracovat se společností AFI Europe a navázat tak na úspěšný prodej Paláce Flóra v roce 2011.“
 
JLL se v roce 2014 podílela na mnoha významných transakcích v České republice včetně prodeje industriálního portfolia Bora Bora v zastoupení Tristan Capital Partners, akvizice Rudná Business Parku pro Prologis, prodeje Burzovního paláce, sídla Pražské burzy cenných papírů, a několika dalších transakcí, které již byly uzavřeny nebo se jejich uzavření předpokládá do konce roku. JLL tak letos zprostředkuje transakce za 1 miliardu euro z celkových 2 miliard předpokládaného objemu investičních transakcí v České republice v roce 2014.
 

Přečtěte si také

Back to top button