Logistika a sklady

Prologis posiluje partnerství s DHL – nové pronájmy v Polsku

Prologis, Inc., mezinárodní vlastník, provozovatel a developer industriálních nemovitostí, oznámil, že podepsal smlouvy o pronájmu 33 800 metrů čtverečních v Prologis Park Dabrowa se společností DHL Exel Supply Chain, která je součástí vedoucí světové skupiny zajišťující poštovní a logistické služby, Deutsche Post DHL.

DHL je jedním z celosvětově největších nájemníků společnosti Prologis. Včetně této transakce si společnost pronajímá více než 1,1 milionů metrů čtverečních v distribučních centrech společnosti Prologis v Evropě, Asii a Severní Americe.
 
„Nová smlouva o pronájmu s DHL odráží naši vysoce kvalitní průmyslovou nabídku a schopnost naplnit požadavky těch největších hráčů na světových trzích,“ řekl Michał Czarnecki, viceprezident pro nájmy a development společnosti Prologis v Polsku. „Prologis Park Dabrowa se strategickým umístěním a vysoce kvalifikovaným personálem bude vynikajícím centrem společnosti pro její působení na jihu Polska.“
 
Transakci pomáhala zrealizovat společnost CBRE Polska.
 
„Navzdory ekonomickému prostředí plnému výzev je stále poptávka po kvalitních strategicky umístěných distribučních centrech v regionu Slezska. Nová smlouva o pronájmu s DHL je hlavní transakcí, která dokazuje stupeň aktivity v industriálním sektoru, kde i nadále pokračujeme v uzavírání významných smluv. Jsme velmi hrdi, že můžeme reprezentovat DHL při uzavírání jedné z největších industriálních smluv na polském trhu,“ řekl Patrick Kurowski, vedoucí průmyslového odděleníCBRE.
 
Prologis Park Dabrowa je moderní distribuční centrum sestávající z deseti skladových a kancelářských budov o celkové rozloze 144 000 metrů čtverečních. Hlavní dopravní tepny poblíž jsou rychlostní silnice S1 s přímým spojením s dálnicí A4 a mezinárodní letiště v Pyrzowicích. Dabrowa Gornicza má také rozsáhlou železniční síť s přístupem na trať Varšava – Katovice (pan evropský koridor VI) a k terminálu Broad Lauge Metallurgy Line ve Slawkówě.
 
Dalšími nájemci v parku jsou: 7R Solution, ABRA, ANL, Euro-Pegaz Logistyka, FIEGE, GTX HANEX PLASTIC, Kamis, Magna Automotive Poland, Premium, a Rhenus Contract Logistics
 
Prologis je největším poskytovatelem industriálních nemovitostí v Horním Slezsku s pěti distribučními parky a 27 budovami o celkové rozloze přes 526 000 metrů čtverečních (údaje platné k 31. prosinci 2011).
 
 
O společnosti Prologis
Prologis, Inc. je přední mezinárodní vlastník, provozovatel a developer industriálních nemovitostí, který se zaměřuje na celosvětové i regionální trhy napříč severní a jižní Amerikou, Evropou a Asií. Ke 31. prosinci 2011 společnost vlastnila či měla investice, ať již na konsolidované bázi, nebo prostřednictvím nekonsolidovaných joint ventures, nemovitosti a developerské projekty s celkovým odhadovaným objemem 55,7 milionů metrů čtverečních (600 milionů stop čtverečních) ve 22 zemích. Společnost pronajímá moderní distribuční nemovitosti více než 4 500 zákazníků včetně výrobců, maloobchodníků, přepravních společností, poskytovatelů logistiky třetím stranám a dalších podniků.

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button