Logistika a sklady

Prologis pronajal 13 500 metrů čtverečních v České republice společnosti AT Computers

Prologis Park Ostrava je nyní plně pronajat.

Prologis, Inc., přední mezinárodní vlastník, poskytovatel a developer distribučních nemovitostí, dnes oznámil, že podepsal novou nájemní smlouvu na více než 13 500 metrů čtverečních moderních průmyslových prostor v Prologis Parku Ostrava společnosti AT Computers, jednomu z vedoucích distributorů produktů a služeb z oblasti informačních a komunikačních technologií v České republice a na Slovensku.
 
AT Computers bude zaujímat prostor v Budově 1 v Prologis Parku Ostrava, v moderním distribučním centru ve východní části země, které sestává ze dvou budov o celkové rozloze téměř 70 000 metrů. Park je umístěn 14 kilometrů od centra Ostravy mezi dálnicí D47 a obchvatem města.
 
Po dokončení této transakce je Prologis Park Ostrava plně pronajat. Další transakce z poslední doby, díky kterým je tento park zaplněn jsou následující:
– Obnovení nájemní smlouvy na více než 9 700 metrů čtverečních se společností Maurice Ward, globální společností zabývající se přepravou nákladu, logistikou a managementem dodavatelského řetězce.
– Rozšíření prostoru o 5 025 metrů čtverečních společností Geis, globální logistické společnosti, díky kterému se celková plocha, kterou má tato společnost pronajatou, zvýšila na 25 585 metrů čtverečních.
 
 “Český trh industriálních nemovitostí konstantně rostl v celém roce 2011, což se odrazilo i v nájemních smlouvách, které Prologis dosud v ČR podepsal,” řekl Marek Muller, Senior leasing manager společnosti Prologis pro Českou republiku. „Naše české portfolio je strategicky umístěné po celé zemi a právě to, kromě našeho rozsáhlého land banku, dává našim zákazníkům celou řadu možností, ať již mají zájem o jednoduchý pronájem, expanzi, nebo hledají prostory upravené jim na míru.“
 
Ke 30. Září 2011 sestávalo portfolio společnosti Prologis v České republice ze šesti distribučních parků (26 budov) o celkové rozloze 605 000 metrů čtverečních distribučních prostor. Prologis je vedoucím poskytovatelem industriálních prostor ve střední a východní Evropě s portfoliem dosahujícím 3,7 milionu metrů čtverečních ve 41 distribučních parcích.
 

Přečtěte si také

Back to top button