Logistika a sklady

Prologis zahájil výstavbu své první logistické budovy projektované pomocí BIM na území střední a východní Evropy

Prologis, Inc., globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, dnes oznámil, že zahájil výstavbu nové spekulativní budovy s plochou 10 000 metrů čtverečních ve svém maďarském parku Prologis Park Budapest-Harbor. Její dokončení je naplánováno na první čtvrtletí roku 2019, již za šest měsíců po začátku výstavby.

Nová prvotřídní budova je první logistickou nemovitostí Prologis navrženou pomocí BIM (Building Information Modeling) ve střední a východní Evropě. BIM je inteligentní proces založený na 3D modelu, který poskytuje architektům, inženýrům a dalším profesionálům ve stavebnictví metody a nástroje k efektivnějšímu plánování, designování, výstavbě i správě budov a infastruktury.

Budova bude vybavena vysoce kvalitními izolačními stěnovými panely a střešním systémem, jež společně s vysoce výkonným plynovým vytápěním mohou snížit náklady na topení až o 30 %. Mezi další udržitelné prvky budovy patří energeticky úsporné LED osvětlení či velké světlíky redukující náklady na elektrickou energii až do 45 % ve srovnání s běžnými standardy pro osvětlení.  Inteligentní měřicí systém v budově pomůže optimalizovat spotřebu vody, plynu a elektrické energie. Stejně tak, jako v případě všech nově postavených budov Prologis, projde i tato procesem akreditace BREEAM s cílem dosáhnout hodnocení „Very Good“.

„V reakci na vysokou poptávku po prostorách v této lokalitě jsme se rozhodli rozšířit park o dalších 10 000 metrů čtverečních, jež nám umožní podpořit podnikání našich nových zákazníků,“ řekl László Kemenes, senior viceprezident a country manager Prologis v Maďarsku. „Pro Prologis BIM představuje klíčovou platformu pro výstavbu chytrých budov a správu dat, což pak zlepšuje celkovou zákaznickou zkušenost a podporuje energetickou soběstačnost jako součást našeho závazku k výstavbě s neutrální uhlíkovou stopou.“

Prologis Park Budapest-Harbor je situovaný v jižní části Budapešti, městském obvodu 22, na západním břehu Dunaje. Park sestává z 10 budov o celkové rozloze 130 000 metrů čtverečních, jeho potenciál pro další rozšíření je 27 000 metrů čtverečních. Má výborné napojení na mezinárodní silniční síť přes místní dopravní tepnu N6 a dálnice M0 a M6.

Prologis je s více než 660 000 metry čtverečními logistických prostor v sedmi průmyslových parcích vedoucím poskytovatelem distribučních nemovitostí na území Maďarska (k 30. červnu 2018).

Přečtěte si také

Back to top button