Logistika a sklady

Prologis zahajuje výstavbu třetí budovy v Prologis Park Szczecin

Budova o rozloze 27 650 metrů čtverečních je předem pronajata ze 70 procent.

Prologis, Inc., globální lídr v oblasti průmyslových nemovitostí, dnes oznámil, že zahájil výstavbu třetí budovy o celkové rozloze 27 650 metrů čtverečních v Prologis Park Szczecin. Dokončení výstavby je plánováno ve třetím čtvrtletí roku 2015.
 
Budova třídy A je téměř ze 70 procent pronajata. Podepsané nájemní smlouvy:
 
- 8 640 metrů čtverečních pronajato Bridgestone Stargard Sp. z o.o, dceřiné společnosti Tokyo Bridgestone Corporation, největšího světového výrobce pneumatik a dalších gumárenských výrobků
– 10 370 metrů čtverečních pronajato nábytkářské společnosti
 
Prologis Park Szczecin je moderní distribuční centrum o celkové rozloze 53 000 metrů čtverečních v severozápadním Polsku. Nachází se v průmyslovém parku Goleniów na dálnici S3, asi 40 kilometrů od hranic s Německem a sedm kilometrů od letiště Szczecin-Goleniów. 
 
„Štětín se nachází u hlavních dopravních tras a proto je důležitým logistickým centrem pro Polsko a Německo. Jedná se o ideální lokalitu pro umístění distribučních center společností působících v Německu nebo Skandinávii,“ řekla Ewa Zawadzka, viceprezidentka a ředitelka pro výstavbu Prologis v Polsku, „předem pronajaté prostory v nové budově jsou důkazem vysoké poptávky po zařízeních třídy A ve Štětíně.“
 
Společnost je aktivní na trzích v pěti zemích střední a východní Evropy a s portfoliem sestávajícím ze 4,1 milionu metrů čtverečních je Prologis vedoucím poskytovatelem distribučních budov ve střední a východní Evropě (k 31. prosinci 2014).
 

Přečtěte si také

Back to top button