Logistika a sklady

Raben Logistics služba Fresh

Raben Logistics služba Fresh. Raben Logistics Czech působí na trhu od roku 2008. Nabízí komplexní logistické služby na míru pro všechna průmyslová odvětví. Kromě standardních služeb v oblasti skladování, vnitrostátní a mezinárodní silniční přepravy poskytuje také logistiku čerstvých potravin – službu Fresh.  V rámci této náročné služby je zásadní dodržení teploty od +2 do +6 °C v celém dodavatelském řetězci a přesnost doručení.

Raben Logistics Czech je jedním z předních poskytovatelů logistických služeb v České republice. Díky špičkové flotile čítající více než 350 vozů, zastoupení 9 poboček na hlavních dopravních uzlech a moderním skladovým prostorám o rozloze více než 85 000 m2, může svým zákazníkům poskytovat služby nejvyšší kvality. Raben je odborníkem v oblastech smluvní logistiky, silniční, celovozové či kombinované přepravy pro všechna průmyslová odvětví. Dokáže zajistit i leteckou či námořní přepravu. Jednou ze specifických služeb je také logistika čerstvých potravin – Fresh. Samozřejmostí je kvalita potvrzená certifikáty ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, IFS a AEO. 

„Logistika čerstvých potravin je velmi náročná na kvalitu. Zásadní roli hraje dodržení požadované teploty (teplota od +2 do +6 °C) v celém dodavatelském řetězci a také čas, tedy termín doručení. Produkty Fresh mají ve většině případů velmi krátkou dobu spotřeby, to znamená, že naši dispečeři musí být skutečnými profesionály. Nemohou si dovolit chyby v plánování. Velkou roli hraje i zákaznický servis, který dokáže pomoci našim zákazníkům v případě jakékoliv otázky. Společným cílem všech je, aby se každá zásilka dostala včas od výrobce k příjemci a byla včas na místě spotřeby – u zákazníků v obchodech, v restauracích, v potravinářských výrobách, prostě všude tam, kde na čerstvé zboží čekají,“ popisuje Michaela Dražanová, Fresh Logistics Director Raben pro Českou republiku a Slovensko.

Raben Logistics služba Fresh

Služby v oblasti logistiky čerstvých potravin začal Raben poskytovat okamžikem vstupu skupiny Raben do sítě EFN (European Food Network) v roce 2013. EFN je síť logistických společností, která působí ve 34 evropských zemích a poskytuje přepravní služby pro kusové zásilky s kontrolovanou teplotou. Jejími členy je 23 nezávislých společností specializujících se na logistiku potravin. Přesně načasované pravidelné linky propojují více než 200 míst v celoevropské síti. Toto je základem pro spolehlivé časy příjezdu a vysokou dostupnost přepravní kapacity. Dohromady to dává zákazníkům obrovskou výhodu a flexibilitu.

Raben zahájil svou aktivitu v rámci EFN nejdříve na depu v Hořovicích. „Služba Fresh fungovala ve svých začátcích pouze jako cross-dock pro odběratele v rámci České republiky. Velmi důležité pro další rozvoj byly znalosti a zkušenosti, které jsme získali od našich kolegů z Fresh Logistics v Polsku, spadající do Raben Group. Fresh Logistics je v rámci Polska jednou z nejvýznamnějších společností ve službách s kontrolovanou teplotou. Jejich podpora pro nás byla klíčová. Kvůli rostoucímu objemu zakázek pak byl naplánovaný přesun do nových prostor v rámci výstavby sídla společnosti v Nupakách u Prahy a rozšíření o další fresh cross-dock v Brně,“ dodává Michaela Dražanová.

Nupaky, velký milník pro službu Fresh

K desátému výročí působení na českém trhu si společnost Raben Logistics Czech nadělila nové sídlo společnosti v Nupakách, což bylo velkým milníkem i pro službu Fresh. Jedná se o jeden z nejmodernějších skladů, které ve skupině Raben Group jsou. Sklad je postaven na míru požadavkům moderní logistické společnosti. Část skladu pro logistiku čerstvých potravin má kapacitu 3 500 m2, dalších 1 150 m2 poskytuje cross-dock překladiště s 10 speciálními rampami plně vybavenými pro vykládání vozidel s kontrolovanou teplotou. Skladová část je rozdělena na tři nezávislé komory, které mohou pracovat v různých teplotních režimech nezávisle na sobě. 

Každá komora má vlastní chlazení a je možné je propojit podle potřeby. Díky světlé výšce 12,5 metru je možné efektivně skladovat víc palet než v běžných skladech. Celý sklad je vybaven sprinklerovým systémem dle nejmodernější normy NFPA 13. Mezi stropem skladu a střechou budovy je 50centimetrová vrstva vzduchu, která chrání sprinklerový systém proti zamrznutí při nízkých venkovních teplotách. 

„Kapacita haly umožňuje klientům také využít možnost krátkodobého skladování zvýšených objemů zboží vyrobených pro akce v rámci maloobchodních řetězců, pro které obvykle nemají dostatečnou kapacitu ve svých výrobních závodech. Pro tyto účely máme vyhrazenou i část haly cross-dock,“ doplňuje Michaela Dražanová.

Partner pro outsourcing logistiky 

V rámci služby Fresh mohou zákazníci využívat řadu dalších procesů. V rámci skladování jde například o přípravu zakázek dle speciálních požadavků, manipulaci s vráceným zbožím, distribuci včetně všech nároků na dodržení termínů doručení – brzké ranní hodiny, večerní závozy, sobotní doručení. Je možné zajistit i další doplňkové služby, jako jsou dobírky, potvrzování dokladů, správa obalových kont atd. Součástí skladování jsou také co-packingové aktivity „pod jednou střechou“ – etiketování, speciální akční balení, foliování atd. 

Provoz skladů je podpořen jedním z nejnovějších systémů pro řízení skladu JDA/RedPrairie a BlueJay pro plánování a distribuci zakázek. IT infrastruktura umožňuje plně automatizovanou výměnu informací, což zajišťuje transparentnost provozu. Pro zákazníky je připravena platforma myRaben.com, kde na jednom místě zjistí vše potřebné o uskladněném zboží i o stavu doručování přepravních zakázek. Součástí je také kompletní reporting a skeny potřebných dokladů.

Logistika čerstvých potravin je jednou z nejnáročnějších. Proto ji nemůže poskytovat každý. My tyto dlouholeté zkušenosti máme. Můžeme čerpat ze zkušeností celé Raben Group. Máme tým odborníků, moderní skladové prostory, moderní IT systémy i specializovaný vozový park. O vaše potraviny se umíme postarat. Naším heslem je – vždy čerstvé, vždy včas,“ uzavírá Michaela Dražanová.

Přečtěte si také

Back to top button