Logistika a sklady

Space Brokers expandují na Slovensko

Space Brokers expandují na Slovensko. Space Brokers, česká realitní poradenská společnost zaměřená na komerční nemovitosti, rozšiřuje po prvním mimořádně úspěšném roce svůj tým o 2 seniorní konzultanty na Slovensku.

Noví kolegové Martin Varačka a Martin Šafárik zodpovídají za pronájmy komerčních nemovitostí na Slovensku. Doplní šestičlenný český tým, který komplexně pokrývá celou ČR. Zároveň do Space Brokers nastupuje Lucia Voslářová na pozici marketingové ředitelky pro Českou republiku a Slovensko. 

Space Brokers expandují na Slovensko

Space Brokers působí na českém a nyní i slovenském trhu komerčních nemovitostí a nabízí firmám vyhledání vhodných prostor na míru a sjednání nebo přejednání nájemních podmínek. Vlastníkům komerčních nemovitostí zajišťuje kvalitní nájemce. Je nezávislou společností, která funguje na bázi dlouholetého partnerství mezi společníky a věří v budování dlouhodobých vztahů i se svými klienty. 

„Těší nás, že se Space Brokers v průběhu uplynulého roku úspěšně etablovali na českém realitním trhu a že jsme se pro své klienty stali symbolem kvalitních služeb založených na osobním přístupu, na snaze najít řešení na míru a na vysoké míře flexibility při jeho realizaci,“ říká Marek Sýkora, partner Space Brokers, a dodává: „řada našich klientů působí i na Slovensku a jsme rádi, že díky Martinu Varačkovi a Martinu Šafárikovi zajistíme stejně vysokou úroveň realitního poradenství i na tamějším trhu.“ 

„Věnujeme se především trhu průmyslových nemovitostí, jehož růst pandemie koronaviru nezastavila, naopak, stále panuje převis poptávky nad nabídkou. Jen naše společnost v uplynulých 14 měsících zprostředkovala pronájmy celkem 160,000 m2 moderních skladových a výrobních prostor napříč Českou republikou. K našim největším transakcím patřily pronájmy Crussis (21.000 m2 v Prologis Park Úžice) 
a Rohlík (13.500 m2 v Prologis Park Chrášťany). Zejména v regionech Praha a střední Čechy, kde už volné prostory k pronájmu nejsou, šlo o renegociace,
“ dodává Jana Slavíková, partnerka Space Brokers.     

Trendy na českém trhu průmyslových a logistických nemovitostí, k nimž patří nedostatek volných pozemků pro novou výstavbu, inovativní redevelopment brownfieldů a trvalý růst nájmů, sledujeme také na Slovensku. V letech 2020 a 2021 se většina developerů zaměřila na pronájem svých stávajících parků a na akvizice pozemků pro další development. V druhé polovině roku 2021 a zejména v prvním čtvrtletí 2022 jsme zaznamenali vstup nových hráčů na trh a vyšší transakční aktivitu, díky které začala klesat průměrná míra neobsazenosti slovenských industriálních nemovitostí. Z našeho pohledu stále chybí nabídka moderní city logistiky v regionálních městech, která by pokryla poptávku po skladových jednotkách do 1.000 m2,“ hodnotí současný slovenský trh industriálních nemovitostí Martin Varačka, partner Space Brokers na Slovensku.     

Noví členové Space Brokers

Martin Varačka, Partner SK

Na slovenském trhu komerčních nemovitostí působí od roku 2005 a je jedním z nejdéle působících realitních agentů v oboru. Na kontě má více než 1 mil m2 pronajatých, přejednaných, podnajatých skladových, kancelářských a maloobchodních prostor a více než 3,2 mil m2 prodaných pozemků.

Martin Šafárik, Partner | Industrial SK 

Působí na slovenském realitním trhu od roku 2006 a podílel se na pronájmech více než 820,000 m2 skladových prostor a na prodeji více než 260 ha pozemků pro komerční využití.  

Lucia Voslářová, Marketingová ředitelka | CZ & SK

Marketingu komerčních nemovitostí se věnuje od roku 2014. Dříve působila v mezinárodní realitní společnosti, kde měla na starosti mimo jiné koordinaci marketingových aktivit, kreativní činnosti 
a rozvoj B2B retail marketingu pro region střední a východní Evropy. Svojí prací se podílela na získání řady důležitých mandátů a klientů v maloobchodním sektoru. 

Zakládající členové Space Brokers:   

Martin Šumera, Partner | Industrial CZ

Na českém trhu průmyslových nemovitostí se pohybuje od roku 2005 a zprostředkoval pronájmy více než 1,2 mil. m2industriálních ploch. V rámci Space Brokers se zaměřuje na Plzeňský kraj, východní okraj Prahy a Prahu-východ. 

Michal Barthell, Partner | Industrial CZ

Na českém trhu průmyslových nemovitostí působí od roku 2011, zajistil pronájmy více než 600 000 mskladových ploch. Ve Space Brokers se věnuje oblasti Liberecka a severních Čech.  

Jana Slavíková, Partnerka | Industrial CZ 

Na českém realitním trhu se pohybuje od roku 2015 a zaměřuje se především na zastupování nájemců (Tenant Representation). Ve Space Brokers se zaměřuje především na Prahu.  

Marek Sýkora, Partner | Industrial CZ 

Na tuzemském realitním trhu pracuje od roku 2013. Ve Space Brokers pokrývá Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj a Jihomoravský kraj, ale věnuje se i svým dlouhodobým klientům v Praze. Zabývá se také nemovitostmi třídy B a brownfieldy. 

Ondřej Straširybka, Partner | Office & Retail CZ 

Na českém realitním trhu pracuje od roku 2014 a uzavřel nájemní transakce na více než 50 000 m2 komerčních ploch. V rámci Space Brokers se věnuje vyhledávání kancelářských a maloobchodních prostor svým klientům na míru. 

Zdroj
TZ
Back to top button