Logistika a sklady

Společnost cargo-partner přebírá závod Gibon Delivery Logistic v České republice

Mezinárodní poskytovatel přepravy a informační logistiky se v Čechách specializuje na skladováni a distribuci potravin. Nyní cargo-partner spojuje své síly se společností Gibon Delivery Logistic, českým specialistou na oblast chlazené logistiky kusových zásilek, fulfillmentu a přepravy na poslední míli.

Pandemie COVID-19 urychlila změny v potravinářském sektoru, který stejně jako další odvětví, zaznamenal růst online prodeje spolu s poptávkou po službách elektronického obchodu v B2C a B2B segmentu. S cílem rozšířit své odborné znalosti a doplnit své portfolio služeb v potravinářském průmyslu, koupila společnost cargo-partner 1. června 2021 aktiva české společnosti Gibon Delivery Logistic – poskytující unikátní službu na trhu chlazené přepravy potravinářských zásilek.

„Naše investice byla motivována potřebou nabídnout našim zákazníkům komplexní řešení v oblasti chlazené logistiky. Gibon Delivery Logistic, s jejich rozsahem služeb v oblasti fulfillmentu a s unikátní logistickou službou chlazených kusových zásilek, přináší řešení, jak doručit i jeden kus balíku v aktivním chlazeném režimu zákazníkovi až ke dveřím a díky stále se rozšiřující distribuční síti obsloužit klienty již téměř po celé České republice a nově i v Bratislavě. Potraviny je možné doručit po jednotlivých krabicích nebo přepravkách, bez nutnosti balení do termoboxů. Zboží je po celou dobu přepravy v regulované teplotě, a to včetně skladů, které jsou i s auty monitorovány online,“ vysvětlil Ing. Jiří Jelínek, jednatel společnosti cargo-partner v ČR.

Skladování potravin má přesně stanovené standardy procesů, které je potřeba striktně dodržovat. V iLogistics Centru Praha, v blízkosti pražského letiště, je více než polovina z celkové skladové plochy v režimu teplotní regulace. Ambientní část skladu (od 15 do 25 °C) zabírá plochu 4000 m2, zbylých 1500 m2 je v režimu chlazení od 2 do 8 °C a cargo-partner v současné době připravuje mrazák s kapacitou až 30 paletových míst v teplotním režimu od – 5 až do -15 °C.

Samozřejmostí skladu je koncept bezpečnosti potravin HACCP, certifikace IFS Logistics a certifikace pro zacházení s bioprodukty od ABCERT AG. Poskytovatel logistiky nabízí klientům i komplexní balík služeb s přidanou hodnotou, jako je – vychystávání, etiketování, přebalování do menších jednotek, třídění, balíčky pro e-shopy, celní služby, paletizace, vykládky kontejnerů. Sklad je strategicky umístěn v logistickém parku pražského letiště v Dobrovízi, který je situován 15 min od centra a v těsné blízkosti dálnice D6 a D7.

„Gibon Delivery Logistic přináší nová řešení, díky kterým budeme schopni klientům poskytovat nadstandartní služby v oblasti chlazené logistiky kusových zásilek. Navíc nově můžeme poskytnout zákazníkům chlazený sklad v Brně o rozloze 170 m2, který funguje na principu cross-dockingu, díky němuž obsloužíme region Brno, okolí a ostatní region Morava. Tento sklad slouží jako místo podání pro přepravu do našeho hlavního skladu v Dobrovízi s následným doručením do ostatních regionů v ČR. Vše probíhá v aktivním chlazeném režimu,“ doplnil Ing. Jiří Jelínek.

Gibon Delivery Logistic nabízí i komplexní softwarové řešení pro porovnávání sazeb, tracking, tisk štítků a management vrácení zboží. Tato platforma bude nyní integrována do SPOTu, platformy pro řízení dodavatelského řetězce společnosti cargo-partner tak, aby byl zajištěn bezproblémový servis pro zákazníky obou poskytovatelů logistiky.

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button