Logistika a sklady

Společnost P3 rozšířila v Polsku areál PointPark Poznaň

Předala prostory na míru výrobci nábytku Zaparoh (Sofa.com).

PointPark Properties (P3), vlastník, developer a správce evropských průmyslových nemovitostí, předal v areálu PointPark Poznaň nové výrobní a skladové prostory na míru (tzv. BTS – Build-To-Suit) o velikosti 11 252 m2 společnosti Zaparoh, která se zabývá výrobou vysoce kvalitního nábytku, například sedacích souprav, židlí či postelí, pro online prodej v Evropě a USA prostřednictvím mateřské společnosti Sofa.com.
 
Prostory pronajímané společnosti Zaparoh nabídnou v rychle se rozvíjejícím výrobním a logistickém centru u západopolské obce Gądki nedaleko Poznaně zaměstnání pro zhruba 160 místních obyvatel a skládají se z výrobní části (4 386 m2), skladových ploch (6 201 m2) a kanceláří (665 m2). Společnost Zaparoh si areál PointPark Poznaň zvolila mimo jiné z důvodu vynikajícího dálničního a železničního spojení do ostatních částí Polska a západní Evropy.
 
Piotr Bzowski, Leasing and Development Director P3 Polsko, v této souvislosti uvedl: „Výstavbu prostor na míru pro společnost Zaparoh jsme zahájili letos v březnu a jejich předání proběhlo 1. září, tedy dle časového plánu a v souladu s uvedenými specifikacemi. Výrobní společnost Zaparoh požadovala větší objekt, který by odpovídal rozšíření její výrobní kapacity vzhledem k rostoucímu objemu podnikatelské činnosti, a hledala partnera, jako je P3, který by tyto technické požadavky dokázal rychle zrealizovat.“
 
Areál PointPark Poznaň se nachází přibližně 10 km jižně od Poznaně, v blízkosti dálnice A2, která od roku 2012 zajišťuje přímé dálniční spojení s Berlínem a západní Evropou. Celková plocha areálu činí 194 569 m2, přičemž na základě udělených stavebních povolení je zde možné vybudovat další čtyři budovy na míru o velikosti 88 000 m2. Mezi stávající nájemce patří například PF Logo Express, CEVA Logistics, DHL, Transpol CI, Hager Polo či Wheels Logistics.
 
„Otevření těchto výrobních a distribučních prostor nám umožní lépe dosáhnout našeho cíle: poskytovat zákazníkům prostřednictvím internetu vysoce kvalitní nábytek za atraktivnější ceny než v kamenných prodejnách. PointPark Poznaň nabízí velmi atraktivní kombinaci dostupné pracovní síly a lokality, která usnadňuje dopravu na naše největší trhy,“ dodal generální ředitel společnosti Zaparoh Artur Zakrzewski.
 

Přečtěte si také

Back to top button