Logistika a sklady

Spolupráce DACHSER a Kärcher: Jarní úklid pod tlakem

Mezinárodní logistický provider DACHSER poskytuje komplexní logistické služby společnosti Kärcher.

Nedávno převzal od tohoto světoznámého výrobce čisticích strojů i kontraktní logistiku. Obě společnosti spojily své síly, aby stroje Kärcher mohly teď na jaře vytáhnout do boje proti prachu a špíně.
 
S přibývajícím sluníčkem a blížícími se Velikonocemi je ten správný čas na velký jarní úklid. Ať je to průmysl, stavebnictví, zemědělství či správa nemovitostí, každá branže i každá domácnost má své specifické potřeby. Jedno mají ale společné – často k tomu používají stroje značky Kärcher vyráběné rodinnou firmou z jižního Německa.
 
Aby se čisticí stroje dostaly včas ke všem zákazníkům a do obchodů pro kutily, rozhodl se Kärcher část svých logistických operací outsourcovat a svěřit je společnosti DACHSER. Začátek spolupráce se datuje už do roku 1990, teprve nedávno začal DACHSER pro Kärcher realizovat také kontraktní logistiku. Významně k tomu účelu rozšířil své logistické centrum DACHSER Öhringen (poblíž Heilbronu) v Německu – v současné době je zde k dispozici 19 500 paletových míst na ploše více než 16 000 m2. Přes dvě třetiny této plochy využívá jako svůj centrální sklad právě Kärcher. V současné době na této pobočce ve třísměnném provozu pracuje 155 zaměstnanců, kteří denně pro Kärcher vyexpedují více než 1 300 zásilek a 2 500 balíků. Hlavní sezóna od února do konce května je pro Kärcher každý rok velkou výzvou. „Během tohoto období zpracujeme až třikrát větší objem zakázek než je běžný průměr,“ říká Marc-Oliver Bohlender, Branch Manager DACHSER Öhringen.
 
Přístup k vlastní, husté síti sběrné služby v Evropě byl jednou z dalších podmínek Kärcheru pro spolupráci. DACHSER totiž pro Kärcher zajišťuje nejen vnitrostátní přepravy po Německu, ale prostřednictvím sítě DACHSER Air & Sea Logistics realizuje i objednávky ze zahraničí. Kromě přeprav a vedení centrálního skladu v Öhringenu zpracovává DACHSER také reklamace a vrácené zboží.
 
„Partnerství mezi Kärcherem a DACHSEREM se vyznačuje vysokou profesionalitou a úzkou spoluprací. Díky tomu jsou naše procesy daleko efektivnější. A navíc každý den společně pracujeme na jejich další optimalizaci tak, aby to přinášelo výhody našim zákazníkům,“ uzavírá Christian May, Managing Director Retail Channels Alfred Kärcher GmbH&Co. KG a Managing Director Alfred Kärcher Vertriebs – GmbH.
 
Stroje Kärcher používají zákazníci na celém světě. Vysokotlakou očistu od Kärcheru například podstoupily i známé hlavy prezidentů v USA. 18 metrů vysoké hlavy George Washingtona, Thomase Jeffersona, Theodora Roosevelta a Abrahama Lincolna na proslulé hoře Mount Rushmore v Jižní Dakotě byly očištěny od lišejníků, mechu a dalších nečistot. Podobný generální úklid měly stroje Kärcher na starosti například i na berlínské Braniborské bráně a vyleštily i obří ruské kolo London Eye v britské metropoli.
 

Přečtěte si také

Back to top button