Logistika a sklady

V nových halách v Bohumíně je již čilý ruch

Nový logistický areál nedaleko dálnice D1 v Bohumíně byl zkolaudován na začátku září, už teď je v něm ale pěkně rušno.

ČEMAT, přední dodavatel příslušenství k manipulační technice a stavebním strojům, přestěhoval své centrální sklady a využívá všechny možnosti, které nové haly nabízí. Haly se zázemím sice dostanou během několika měsíců bratříčka v podobě velké administrativní budovy a dílen, ruch v areálu však nezpůsobují jenom stavební práce spojené s výstavbou velké administrativní budovy s dílnami a zázemím.
 
Nedílnou součástí areálu se již stali přepravci přijíždějící pro zboží, které ČEMAT v nových prostorách nabízí. Zboží je zákazníkům vydáváno v jednom prostoru a odpadá nutnost popojíždět mezi jednotlivými výdejními místy. Moderní a flexibilní haly přináší komfort jak pracovníkům firmy, tak zejména zákazníkům. „Vše je nyní odbaveno na jednom místě, pohotově, rychle a tak, aby nikdo neztrácel drahocenný čas. Efektivita a rychlost, společně s dodáním kvalitního zboží přesně dle potřeb našich zákazníků, to je naším dlouhodobým cílem. Sjednocení skladů nám tento cíl pomáhá plnit na 100%,“ upřesnil Michal Džupin, výkonný ředitel Čematu. 
 
Budovy původních skladů byly historicky stavbami sloužícími potřebám bývalého Okresního stavebního podniku. Od roku 1997 je využíval právě ČEMAT a jeho partneři. Stavby zůstávají po různých rekonstrukcích a opravách i nadále součástí areálu a jsou nyní k dispozici případným zájemcům o skladování. Vedle těchto rekonstruovaných starších hal vyrostly v areálu během dvou let moderní výrobní a skladovací prostory, které jsou zájemcům také k dispozici. Celková plocha nově vzniklých prostor v areálu dosahuje téměř 5000 m 2 a kancelářského zázemí přes 400 m2.
 
Stavba areálu začala na jaře 2012. V této chvíli se pokračuje s výstavbou druhé etapy areálu a do budoucna se počítá se vznikem další výrobní i skladové plochy a zázemí v podobě kanceláří se sociálním zařízením. Dohromady s plochou cca 1000 m2 zastavěné plochy a vytvořením až 20 pracovních míst. Předpokládaný termín ukončení všech stavebních prací je v listopadu až prosinci 2014. Areál je v těsné blízkosti dálnice D1 ve směru Vídeň-Brno-Ostrava-Katowice. Napojení na Evropskou dálniční síť je tak pro areál zajištěno a prostory jsou díky této vynikající dopravní obslužnosti ideálním řešením pro firmu hledající moderní, flexibilní a cenově přijatelné služby v oblasti skladování nebo logistiky. V Čematu jsou schopni zajistit pro zájemce nejen vnitřní a vnější plochy včetně vybavení, umí nabídnout také outsourcing služeb se skladováním spojenými.
 

Přečtěte si také

Back to top button