Logistika a sklady

Zaměstnanci společnosti Prologis ze střední a východní Evropy se účastní prvního celosvětového dobrovolnického dne

IMPACT Day konaný 17. května je součástí strategie společenské odpovědnosti firmy.

Prologis, Inc., přední mezinárodní vlastník, provozovatel a developer industriálních nemovitostí, dnes oznámil, že jeho zaměstnanci ze střední a východní Evropy se v pátek 17. května věnují dobrovolnické službě, která je součástí nové celosvětové strategie společnosti.
 
Zaměstnanci Prologisu z Polska, České republiky, Slovenska, Maďarska a Rumunska pomáhají několika neziskovým organizacím ze svého okolí. Ředitel společnosti Prologis pro střední a východní Evropu Ben Bannatyne pracuje společně s polským týmem, který pomáhá v Centru pro rehabilitaci, vzdělávání a blaho TPD Helenów.
 
Zaměstnanci Prologisu pomáhají místním organizacím v rámci prvního firemního dobrovolnického dne s názvem IMPACT Day. Přes 1 400 zaměstnanců společnosti Prologis ve 21 zemích během této 24hodinové akce ve svém okolí dohromady odpracuje 7 000 hodin na dobrovolnické bázi.
 
Ben Bannatyne, ředitel společnosti Prologis pro střední a východní Evropu, řekl: „Tento den je pro týmy Prologisu ze střední a východní Evropy jedinečný. Rozhodnutí společnosti podporovat místní organizace nám všem dává možnost podílet se na něčem velmi důležitém a smysluplném. Jsme velmi rádi, že můžeme pracovat s těmito důležitými organizacemi, které skutečně mění životy lidí, kterým pomáhají.“
 
IMPACT Day vyzdvihuje klíčové hodnoty společnosti Prologis, kterými jsou Integrita, Mentorství, Vášeň, Zodpovědnost, Odvaha a Týmová práce. Zaměstnanci se v rámci tohoto dne účastní různorodých aktivit od úklidu svého okolí ve Spojených státech až po programy na zvýšení bezpečnosti na silnicích v Asii. Společnost odstartovala tento den ve své tokijské pobočce a pokračuje dále na západ přes 53 měst v Asii, Evropě a Spojených státech amerických. Skončí pak v San Franciscu, kde sídlí ústředí společnosti.
 
„Aktivní zapojení se do místního života a příslušnost k místní komunitě jsou pro Prologis opravdu důležité,“ řekl Hamid Moghadam, předseda představenstva a CEO společnosti Prologis, a dodal: „IMPACT Day v naší společnosti organizujeme celosvětově, ale vždy jen v lokálním měřítku. Umožňuje nám využít naši celosvětovou působnost k tomu, abychom se podíleli na aktivitách, ze kterých budou dlouhodobě těžit členové místních komunit v městech, kde žijeme a pracujeme.“
 
Týmy z regionu střední a východní Evropy se podílejí na činnosti několika místních organizací. Zaměstnanci Prologisu v Polsku pomáhají stavět a natírat příbytky pro zvířata, stavět ohrady a čistit areál mini zoo v Helenówě. Centrum pro rehabilitaci, vzdělávání a blaho TPD Helenów pracuje s dětmi se zdravotním postižením a poruchami učení. Poskytuje jim vzdělání, rehabilitaci a péči. Slovenský tým se přidal k českému a pracují na zahradě školky v ulici K Podjezdu v Praze. Kromě úklidu hřiště také natírají jeho dřevěné vybavení. Maďarský tým ve spolupráci se svými rumunskými kolegy renovuje jeden z domů určených organizací Habitat for Humanity. Izolují zdi, okna, stropy a fasádu, nicméně cesta k vylepšení životních podmínek pro jeho majitelku – vdovu a jejího syna, je ještě dlouhá.
 
Závazek Prologisu ke společenské odpovědnosti nicméně sahá dál než jen k IMPACT Day. Prologis dává každému zaměstnanci tři dny placené dovolené navíc, během kterých mohou pomáhat jako dobrovolníci neziskovým organizacím. Dva z těchto dnů stráví v organizacích, které společnost sponzoruje a jeden v neziskové organizaci dle volby každého z nich.
 
Společnost Prologis aktivně působí v pěti zemích v regionu (Polsku, České republice, Maďarsku, Slovensku, Rumunsku) a je s celkovým portfoliem o rozloze více než 3,5 milionů metrů čtverečních vedoucím provozovatelem distribučních nemovitostí ve střední a východní Evropě (k 30. březnu 2013).
 

Přečtěte si také

Back to top button