Logistika a sklady

Zvýšení efektivity logistických center

Zvýšení efektivity logistických center. Společnost PST CLC Mitsui-Soko v rámci svých logistických center dokončuje projekt přechodu ze dvou na jeden WMS systém, což souvisí se zaměřením firmy na standardizaci logistických procesů a jejich vizualizaci.

Výstupy z různých WMS v různých skladech napříč republikou nebyly jednotné, porovnávání dat tedy bylo složité. Díky jednomu WMS bude mít management detailní přesné údaje o činnostech ve všech svých logistických centrech a bude moci jednotně vyhodnocovat KPI parametry. Cílem projektu je zvýšení efektivity logistických center.   

Nejprve byla vytvořena akční skupina, která zpracovala analýzu vyhodnocující veškeré klady a zápory přechodu na jeden WMS systém. „Využívání pouze jednoho WMS se ukázalo jako nejlepší řešení, protože pokud chceme zvyšovat efektivitu, musíme mít okamžitá přesná data v jednotných formátech. Na základě standardizovaných výstupů můžeme relevantně rozhodovat,“ konstatuje Petr Kotora, ředitel logistiky společnosti PST CLC Mitsui-Soko.

V logistickém centru v Brně implementován WMS Logenius 

Přechod na jedno WMS bude dokončen k 1. říjnu. Jde o WMS Logenius od společnosti LOGGAPP. „Tento systém nabízí uživatelsky jednoduché řešení. Umí zpracovávat veškeré skladové činnosti, které děláme, navíc díky němu máme standardizované základní výstupy. Nahrazovaný WMS byl v našem skladu v Brně. Jednalo se o kvalitní systém. Nicméně pro naše potřeby šlo o naddimenzované WMS, které mělo mnoho součástí, ale využívali jsme jen část z nich,“ vysvětluje Petr Kotora.

Procesní sjednocení činností ve skladech a jednotné výstupy

Smyslem přechodu na jedno WMS je procesní sjednocení činností ve skladech a jednotné výstupy. „Díky standardizovaným výstupům budeme moci jednotlivá logistická centra mezi sebou rychle a přesně porovnávat a vyhodnocovat jejich efektivitu. To doteď nebylo kvůli nejednotným výstupům možné,“ uzavírá Petr Kotora. 

Zdroj
PST CLC Mitsui-Soko

Přečtěte si také

Back to top button