Zprávy

ČNOPK nově zastupuje brémské přístavy

Přístavy Bremen a Bremerhaven jsou bránou do světa pro německé, ale i české exportéry. Společnost bremenports, která oba přístavy provozuje, nyní v Česku otevírá zastoupení pod hlavičkou Česko-německé obchodní a průmyslové komory (ČNOPK).

Zboží „Made in Germany“ odtud ve velkém vyplouvá do světa a také čeští exportéři, především ti silničních vozidel a jejich dílů, se jim jen sotva vyhnou: Severomořské přístavy Bremen a Bremerhaven jsou jednou z největších automobilových točen na světě, ročně přeloží na dva miliony aut.

„Co se kontejnerů týče, je Česko naším nejdůležitějším vnitrozemským partnerem
v Evropě,“ shrnuje jednatel bremenports Robert Howe a dodává: „Do ČR máme tři přímé spoje pro kontejnerové vlaky a pražský vlakový terminál je pro vnitrozemskou kontejnerovou přepravu po Regensburgu druhý nejvýznamnější.“

Pražská kancelář při ČNOPK má pozici brémských přístavů na českém trhu ještě posílit. Prostřednictvím poradenství, odborných a networkingových akcí chce podpořit také česko-brémské hospodářství. Obchod mezi ČR a ‎Svobodným hanzovním městem Brémy se v současnosti vyvíjí nadmíru dynamicky. Objem vzájemné obchodní výměny loni vzrostl o 14,6 procenta na 848 milionů eur. To je víc než český obchod s Kanadou či Spojenými arabskými emiráty.

„Česko je pro německé firmy nejatraktivnější investiční lokalitou v regionu. Jeho devizou jsou, stejně jako v případě Brém, logistika, automotive a inovativní technologie, což jsou vynikající předpoklady pro zintenzivnění hospodářských vazeb s brémskými přístavy a jejich infrastrukturou. A přesně v tom vidíme úlohu zastoupení bremenports v ČR,“ upřesnil René Harun z ČNOPK. Koncem února se na tom v Brémách dohodli zástupci ČNOPK a přístavního managementu bremenports.

Přečtěte si také

Back to top button