Zprávy

IONIQ sbírá ocenění po celém kontinentu

Již třináct prestižních ocenění v evropských zemích získal model IONIQ od automobilky Hyundai.

Momentálně nejoceňovanější vůz na kontinentu nabízí výběr ze tří alternativních pohonných jednotek v jedné karosářské variantě. Na kontě má několik titulů „Vůz roku“ a mimo jiné i pět hvězdiček Euro NCAP.
 
Vůz získal titul automobil roku 2017 mimo jiné v Norsku, kde porazil 31 konkurentů. Podle poroty IONIQ překonal konkurenty ve všech zkušebních kritériích. IONIQ Electric získal stejný titul ve Švédsku, kde byl oceněný za své jízdní vlastnosti, přitažlivý design, atraktivní cenu a obecnou praktičnost v každodenních situacích. Ve Francii získal model IONIQ Hybrid titul Auto roku udělovaný časopisem automobilu L’Argus. Porota, složená z 23 novinářů časopisu vybrala IONIQ díky jeho designu, prostornosti a bezpečnostnímu vybavení. Jako Rodinný vůz roku 2017 ocenila IONIQ porota organizace mobility VAB v Belgii. S celkovým počtem 180 bodů získal vůz IONIQ první příčku. V České republice získala novinka titul „Zelené auto roku 2017“, ve Švýcarsku pak obsadila třetí místo v žebříčku místní ankety Auto roku 2017 a druhé místo v anketě o nejekologičtější vůz.
 
„Zisk všech těchto ocenění je pro nás opravdová pocta. Je to ukázka schopností Hyundai Motor,“ řekl Thomas Schmid, provozní ředitel společnosti Hyundai Motor Europe. „IONIQ je ekologický vůz, který nabízí nejlepší záruky a komplexní vybavení za velmi příznivou cenu. To vše bez kompromisů v oblasti bezpečnosti, designu, požitku z jízdy nebo například konektivita.“
 
Bezpečnost především
IONIQ získal také nejlepší hodnocení Euro NCAP ve své třídě za rok 2016 a zvítězil v kategorii „Malé rodinné auto“. Jako první automobil na světě se třemi variantami elektrifikovaných pohonných jednotek v jednom typu karoserie ho porota ocenila za bezpečnostní prvky celkovým maximálním počtem pěti hvězdiček. Během testování IONIQ dosáhl na nejvyšší známky v kategoriích: ochrana dospělých cestujících, ochrana dětských cestujících, bezpečnost chodců a bezpečnostní asistenční systémy, což vůz právem řadí mezi nejbezpečnější auta v daném segmentu. Vůz má dlouhý seznam standardních aktivních bezpečnostních prvků ve všech verzích, včetně autonomního nouzového brzdění s detekcí chodců, asistent pro jízdu v jízdním pruhu či inteligentní adaptivní tempomat.
 
Vůz také získal ocenění Red Dot Design Award v roce 2016 a Good Design Awards za rok 2015 a 2016. IONIQ je tak již šestým vozem Hyundai, který získal ocenění Red Dot v posledních třech letech.  
 
Hyundai Motor uznávána pro své inovace v alternativních pohonných
Hyundai Motor je prvním výrobcem na světě, který svým zákazníkům nabízí kompletní řadu ekologických pohonů. Vedle vozů z IONIQ také model ix35 Fuel Cell s prvním sériově vyráběným pohonem na vodíkové články. Automobilka získala za tento počin cenu Technology Award v Auto Express za rok 2016 ve Velké Británii. Podle vyjádření poroty zavedl Hyundai Motor inovativní a užitečné technologie, které budou skutečným přínosem pro spotřebitele. Hyundai získal také ocenění Automotive INNOVATIONS udělované v Německu za inovativní výrobky v kategorii alternativní pohonné jednotky. Prestižní ocenění uděluje Centrum automobilového managementu ve spolupráci s poradenskou společností PriceWaterhouseCoopers.
 

Přečtěte si také

Back to top button