Zprávy

JLL v roce 2015 potvrdila svou dlouhodobě vedoucí pozici na trhu

JLL zprostředkovala v roce 2015 rekordních 109 059 m2 kancelářských pronájmů a potvrdila svou dlouhodobě vedoucí pozici na trhu.

Dle statistik sdružení Prague Research Forum zprostředkovala oddělení kancelářských pronájmů společnosti JLL (oddělení zastupování nájemců a oddělení kancelářských nemovitostí) rekordních 109 059 m2 kancelářské plochy s tím, že oddělení zastupování nájemců se podílelo na obchodech v celkové výši 61 740 m2 a oddělení zastupování pronajímatelů na obchodech v celkové výši 47 319 m2. Obě oddělení tak zprostředkovala největší objem nájemních transakcí a získala nejvyšší tržní podíl ze všech poradenských společností působících na českém trhu. 
 
Petr Kareš, vedoucí oddělení zastupování nájemníků, k tomu říká: „V současnosti je stále těžší se orientovat na stále se zvětšujícím trhu kancelářských prostor. Bylo pro nás proto potěšujícím zjištěním, že počet firem, které využívají profesionálních služeb při uzavírání nájemních transakcí, stále stoupá, a že jim můžeme pomoci dosáhnout co nejlepších výsledků a naplnit jejich potřeby.“
 
Rok 2015 byl z pohledu celkového objemu pronájmu kanceláří rekordním v celé historii trhu, když dosáhl úrovně 450 000 m2. Cca 350 000 m2 bylo zastupováno poradenskými společnostmi. JLL se z tohoto objemu podílela na 31 % transakcí. Potvrzením kvality služeb společnosti JLL a důvěry jejích klientů je také prestižní ocenění CIJ Awards „Best Office Real Estate Agency“, které JLL na konci roku 2015 získala.
 
Jan Mechl, vedoucí oddělení kancelářských nemovitostí, uzavírá: „Jsme rádi, že jsme si nadále udrželi vedoucí pozici na trhu, a to i v těžkých podmínkách, kdy nabídka již dlouhodobě převyšuje poptávku. Rád bych za celý tým poděkoval všem našim klientům, kteří nám věří a jejichž podpory si velmi vážíme. Těšíme se na další úzkou spolupráci se všemi z nich.“
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button