Zprávy

Kancelářskou budovu Polygon na Pankráci koupila pro svůj fond investiční společnost Amundi Czech Republic

Amundi Czech Republic, investiční společnost, a.s., dokončila akvizici společnosti vlastnící budovu Polygon na Pankráci v Praze pro svůj KB realitní fond 2. Kancelářský objekt prodala firma Mint Investment, jedna z nejúspěšnějších lokálních nemovitostních skupin. Transakci zprostředkovala přední realitně poradenská společnost Cushman & Wakefield.

„KB realitní fond 2 kupuje stabilizované budovy střední velikosti ve špičkových lokalitách. Budova Polygon tato kritéria splňuje a je skvělým doplňkem našeho existujícího portfolia,“ říká Hubert Joachim, zástupce ředitele pro investice do nemovitostíAmundi Czech Republic, investiční společnost, a.s Tento fond je řízen skupinou Amundi Czech Republic a distribuován prostřednictvím Komerční banky.

Polygon je moderní kancelářská budova třídy A ve tvaru lodi situovaná v atraktivní administrativní lokalitě na pražské Pankráci nedaleko dopravního uzlu Pankrác a v blízkosti magistrály a obchodního centra Arkády. V osmi patrech nabízí přes 10 000 m2 kancelářských prostor. Mezi nájemce mimo jiné patří společnosti ATOS, Siemens, Arca Capital, Y-Soft, Hyper Media a Barclays.

„Polygon jsme v roce 2014 koupili kvůli jeho umístění v atraktivní kancelářské lokalitě s přímou viditelností z magistrály. Budovu jsme po akvizici zrekonstruovali a pronajali prvotřídním nájemcům. Tím naše práce skončila a projekt jsme se rozhodli prodat dlouhodobému vlastníkovi,“ říká Sebastien Dejanovski, společník Mint Investments.

Pro stejný realitní fond investiční společnost Amundi loni zakoupila také budovu Keystone v Karlíně. Pro KB realitní fond 1 získala mimo jiné budovy Square, City Point a objekt v Pařížské ulici. Pro panevropský fond pak letos pořídila rovněž budovu Praha City Centre.

Společnost Mint Investments spravuje rozsáhlé portfolio nemovitostí, do kterého patří pražské International Business Center nebo společenské a obchodní centrum Breda & Weinstein v Opavě. V průběhu několika posledních let firma koupila, stabilizovala a následně prodala také projekty Palác Euro Astra a Panorama Office Building.

Amundi Czech Republic byla v právní oblasti zastoupena společností White & Case, v technických aspektech firmou Sentient a v korporátních a daňových záležitostech KPMG.

Prodávající firmu Mint zastupovala v právních věcech společnost Wilsons.

 

Přečtěte si také

Back to top button