Letecká doprava

Emirates začne denně létat do Prahy s letadlem A380

Emirates oznámila, že od 1. května 2016 začne denně létat do Prahy se svým kultovním letadlem A380. Stane se tak první a jedinou leteckou společností, která bude největší dopravní letadlo na pravidelné lincedo České republiky provozovat.

Kapacita linky,kterou v současné době zajišťuje letadlo Boeing 777-300ER, vzroste nasazením A380 o 44 %.Tímto Emirateszdůrazňuje svůj pozitivní vztah kČeské republice. Díky denní lince se cestující do české metropole dostanou snadněji. Turistům i obchodním pasažérům poskytuje přímé spojení do Dubaje a odtudi do dalších destinací jako je Thajsko, Tchaj-wan, Čína a Austrálie.
 
„Od premiérového letu v červenci 2010 jsme naší linkou Praha-Dubaj přepravili více než milion pasažérů, což představuje dlouhodobě vysokou poptávku,“ řekl ředitel společnosti Emirates pro Českou republiku Bořivoj Trejbal. „Nasazení letadla A380 je pro náš tým důležitý milník a jsme velmi hrdí na vše, čeho jsme od zahájení linky v roce 2010 dosáhli,“ dodal.
 
Díky nasazení letadla A380 bude moci na lince do Prahy letět najednouaž 519 pasažérů ve třech cestovních třídách. Emiratesnabídne konkrétně 429 prostorných sedadel v ekonomické třídě na hlavní palubě, 76 plně polohovatelných sedadel v byznystřídě a 14 soukromých kabinek v první třídě na horní palubě letadla. Cestující první třídy navíc budou mít možnost využít palubní sprchy – jediné svého druhu na světě. Zároveň se mohou spolu s pasažéry byznys třídy ve výšce 12 000metrů nad zemí zabavit v kultovním palubním salonku.
 
Všichni pasažéři si mohou užít proslulé služby, o které se postará palubní posádka hovořící mnoha jazyky. To vše díky personálusloženého z více než 130 národností.
 
Mezi renomovanými službami nechybí gurmánská kuchyně ani oceňovaný zábavní systém ice s digitálnímiširokoúhlými obrazovkami. Nabízí více než 2 100 kanálů s filmy, televizními programy, hudbou a podcasty. Cestující navíc mohou po celou dobu letu zůstat ve spojení se svou rodinou, přáteli a kolegy, v letadle A380 jsou totiž k dispozici jak komunikační zařízení, tak palubní wi-fi s připojením na internet.
 
Pasažérům, kteří cestují první a byznys třídou,se Emirates postará o dopravu na letiště i z něj prostřednictvím službychauffeur-drive. Tito cestující mají také přístup do 38 letištních salónků Emirates po celém světě. Stejně jako na všech ostatních letech Emirates, i na tomto mohou cestující využít nadstandardní povolené hmotnosti zavazadel – 30 kg v ekonomické třídě, 40 kg v byznys třídě a 50 kg v první třídě.
 
„Jsme velmi potěšeni rozhodnutím společnosti Emirates navýšit přepravní kapacitu na lince Dubaj-Praha a provozovat pravidelně tuto linku letadlem typuA380. Počet cestujících na letech mezi Prahou a Dubají dlouhodobě roste. V letošním roce očekáváme na této trase celkem přes 330 000 cestujících v obou směrech, což představuje meziroční nárůst o 27 %.Letecká společnost Emirates je naším dlouhodobým partnerem. V červenci 2010 se stala prvním dopravcem, který spojil Prahu s Dubají celoročně přímými lety. Během uplynulých více než pěti let Emirates významně přispívaly nejen k růstu počtu cestujících z a do Dubaje, ale zejména ke spojení Prahy s širokou sítí destinací v Asii, Austrálii, na Blízkém východě a v Africe. To je v souladu i se strategií letiště, kdy chceme cestujícím v naší spádové oblasti nabídnout co nejširší síť komfortních spojení do celého světa. Věříme, že větší kapacita letadla A380 na letech Emirates ještě více zvýší zájem o turistické i obchodní lety mezi Prahou a těmito regiony,“ řekl Václav Řehoř, předseda představenstva Českého aeroholdingu, výhradního akcionáře Letiště Praha. „Na provozování největšího osobního dopravního letadla současnosti jsme připraveni. Od podzimu 2013 máme certifikaci od Úřadu pro civilní letectví na možnost pravidelného přistávání letadel kategorie F a od dubna 2015 jsme otevřeli stojánku se třemi nástupními mosty a velkokapacitní odletovou čekárnu,“ dodal.
 
V současné době společnost Emirates provozuje 71 letadel A380 po celém světě a má objednáno dalších 69 letadel tohoto typu, díky čemužje největším provozovatelem strojů A380 na světě.Emirateszároveňbude prvním a jediným přepravcem, který nasadí Airbus A380 na pravidelnou linku do České republiky.
 
„Nedávno jsme navýšili kapacitu linek do některých oblíbených destinací českých pasažérů včetně jihovýchodní Asie a Austrálie. S našimicodesharovými partnerstvími s Bangkok Airways a JetstarAsia jsou navíc tyto oblíbené turistické a obchodní destinace ještě dostupnější,“ uvedl Trejbal.
 
Emirates v současné době spojuje české pasažéry s více než 145 destinacemi po celém světě pouze s jedinou zastávkou v Dubaji. Od 1. května 2016 bude denní linkaEmirates Praha-Dubaj provozována pod označením EK 139 s odletem z Dubaje v 9:05 a příletem do Prahy v 13:30. Zpáteční let EK 140 bude odlétat z Prahy v 15:40 a do Dubaje přiletí v 23:35.

Přečtěte si také

Back to top button