Motorismus

CarTrax doplňuje data z CarVertical

CarTrax doplňuje data z CarVertical. Společnost CarTrax, která na českém trhu nabízí fyzické prověrky ojetých automobilů, doplňuje svůj systém prověrek o data od mezinárodní společnosti carVertical.

Přibližně polovina nabízených ojetých vozů na českém trhu má zahraniční původ. Podle zástupců společnosti CarTrax jsou právě tyto vozy pro zákazníky nejrizikovější a to především kvůli obtížnému získávání informací o servisní historii a právním původu takového vozu. Právě z tohoto důvodu se CarTrax spojil se společností carVertical, která poskytuje nejobsáhlejší data o vozidlech z celé Evropy i ze zámoří.

Přečtěte si také

CarTrax doplňuje data z CarVertical

CarVertical již v České republice spolupracuje s některými prodejci ojetých vozidel, nicméně spolupráce s platformou CarTrax posouvá možnosti kontroly vozidel ještě blíže ke koncovým zákazníkům, kterým tak pomáhá důkladně prověřit vyhlédnutý vůz.

Prodejní cena auta s přetočeným tachometrem totiž může být neoprávněně navýšena až o 25 procent. Jenže zvýšená prodejní cena auta není to nejhorší, co může kupujícího potkat. Rokas Medonis upozorňuje také na zvýšené provozní a servisní náklady u takto „upraveného“ vozidla, což v některých případech může vést až k finančnímu vyčerpání nového majitele.

Martin Foltýn a Pavel Foltýn, zakladatelé společnosti CarTrax, upozorňují, že data ze zahraničních zdrojů jsou velice cenným přínosem pro službu fyzických kontrol ojetých automobilů, kterou se svou společností nabízejí. Vzhledem k tomu, že přibližně každé druhé ojeté auto v České republice je dovezeno z jiné země, je pro kupujícího takového auta velice zásadní, jestliže může prověřit historická fakta o registraci, ujetých kilometrech nebo o škodách i na vozidle, které pochází ze zahraničí.

Data společnosti carVertical ukázala, že téměř každé druhé vozidlo (47,5 %) ověřované v tomto systému v České republice, bylo v minulosti nějakým způsobem poškozeno. Dalších 11 procent vozidel pak mělo přetočený tachometr.

Společnost carVertical investuje do segmentu B2B, díky čemuž také rychle roste počet českých společností, které se spojily s touto technologickou platformou na prověřování historie automobilů. Přestože je služba dostupná komukoli, informace o historii vozidla hrají zásadní roli především pro prodejce, kteří vykupují ojeté vozy do svého vlastnictví. Za taková vozidla totiž následně ručí svým zákazníkům a znalost kompletní servisní historie, včetně stavu tachometr, je pro jejich reputaci naprosto klíčová.

Informace o servisní historii ojetého vozu je důležitá vždy, nicméně především v současném období, kdy je poptávka po ojetých vozidlech nejvyšší za poslední roky, je důkladné prověření ojetého vozu naprosto zásadním krokem, který povede k dobrému nákupu. Situace se pravděpodobně do konce tohoto roku nijak zásadně nezlepší, proto odborníci ze společnosti carVertical a CarTrax doporučují před nákupem vozu vždy pečlivou a důkladnou prohlídku konkrétního vozu. 

Zdroj
TZ
Back to top button