Motorismus

Dvoucestné vozidlo DAF CF85 Duoliner

Skutečnost, že na podvozcích DAF lze postavit nástavbu pro jakoukoliv aplikaci, potvrzuje novinka společnosti SaZ, s. r. o.

Jde o dvoucestné vozidlo DAF CF85 Duoliner. Toto univerzální vozidlo je vybaveno železničními podvozky pro jízdu a práci na silnici nebo na železnici. Vozidlo DAF dodal autorizovaný dealer DAF Trucks Praha, s. r. o.
 
Dvoucestné vozidlo DAF CF85 Duoliner je postaveno na upraveném podvozku DAF FAK CF85. Od sériového vozidla se však liší tím, že na podvozku jsou ještě přední   a zadní kolejové adaptéry a aretační zařízení náprav se zajištěním. Nástavbu tvoří plošina s valníkem a hydraulický jeřáb. To vše je samozřejmě doplněno množstvím pneumatických a hydraulických vedení, čerpadel a elektrického příslušenství.
 
Nástavba
– Pevná plošina slouží k montáži požadovaného zařízení ve výškách.
– Hydraulický nakládací jeřáb umístěný na zádi vozidla je určen pro manipulaci s břemenem, případně pro práci s košem.
Vozidlo DAF FAK CF85 se liší od standardního provedení zejména množstvím otvorů v rámu vozidla pro snadnou montáž kolejových adaptérů a nástavby, zadního nouzového odtahu, zadního nárazníku a dalších drobných komponentů. Rám vozidla byl upraven pro zvýšení tuhosti. U vozidla je realizována úprava elektroinstalace, umožňující zejména nastavení režimu jízdy silnice nebo železnice, a instalován výstup tlakového vzduchu pro železniční brzdu. Vozidlo DAF FAK CF85 je vybaveno drážní houkačkou, osvětlením podle drážních předpisů a výstražnými majáky na obou stranách střechy kabiny. V rámci úprav jsou rovněž přemístěny akumulátory, vzduchojemy, palivová nádrž a nádrž AdBlue.
 
Technické údaje DAF FAK CF85
Vozidlo 8 x 2, rozvor náprav 3 930 + 1 370 + 1 400 mm,
první a druhá náprava řízená, třetí poháněná, čtvrtá vlečená s dvojmontáží.
Motor: PACCAR MX300 EURO 5 (410 k)
Převodovka: mechanická 16stupňová
Palivová nádrž o objemu 430 l
Uzávěrka diferenciálu
Pomocný pohon převodovky
Celková hmotnost: 35 500 kg
 
Rozměry
Délka: 11 330 mm
Šířka: 2 500 mm
Výška na silnici: 3 860 mm
Výška na železnici: 4 070 mm
 
Společnost DAF Trucks N.V.
Dceřináspolečnost americké společnosti PACCAR Inc, jednoho z největších světových výrobců těžkých nákladních vozidel–je přední výrobce lehkých, středně těžkých i těžkých nákladních vozidel s podílem na evropském trhu*) kolem 15,5 % v kategorii nad 15 tun. Společnost DAF vyrábí kompletní řadu tahačů a podvozků a dokáže nabídnout správné vozidlo pro každou přepravní aplikaci. Společnost DAF patří také ke špičce v poskytování dalších produktových služeb: řešení MultiSupport pro opravy a smlouvy o údržbě, finanční služby společnosti PACCAR Financial a prvotřídní servis dílů. Společnost DAF navíc vyvíjí a vyrábí součásti jako nápravy a motory pro výrobce autobusů a autokarů po celém světě. Společnost DAF Trucks N.V. má výrobní závody v Eindhovenu v Nizozemsku a ve Westerlo v Belgii a přes 1 000 prodejců a servisních míst v Evropě.
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button