Motorismus

Eurofrigo modernizuje flotilu o nové Scanie, končí tím i éra jedné legendy

Flotila společnosti Eurofrigo se v minulých měsících rozrostla o sedm nových tahačů značky Scania R450 Top Line.

Všechna nová vozidla jsou zařazena do programu Ecolution a tradiční přepravní společnosti by měla přinést především vyšší spolehlivost, komfort pro řidiče a v neposlední řadě úspory pohonných hmot. Vozidla přebírali osobně jednatelé firmy Eurofrigo – slečna Kateřina Hanzlíková a pan Jan Koenigsmark, kteří mimo jiné prozradili více informací o společnosti Eurofrigo a jejím fungování.
 
Společnost Eurofrigo působí na trhu v České republice již druhé desetiletí a věnuje se logistice a mezinárodní i vnitrostátní dopravě. Její specialitou je přeprava zboží s kontrolovanou teplotou od -25 °C do + 25 °C, expresní on-time přepravy, včetně přepravy zboží vysoké hodnoty, což vyžaduje speciální bezpečnostní podmínky.
 
Flotilu společnosti tvoří převážně chladírenské a mrazírenské návěsy. Přepravované náklady jsou pak napříč celým spektrem komodit od čerstvých květin, ovoce, zeleniny, chlazených až hluboce zmrazených potravin, po farmaceutika, elektroniku a další citlivé zboží.   
 
Jak velká je vaše společnost?
Naše společnost je střední velikosti. Jsme bytostně přesvědčeni, že proto, aby trh v jakémkoliv oboru správně fungoval, potřebuje střední firmy. Zároveň jsme díky naší velikosti schopni přestát výkyvy na trhu a udržet si takřka osobní kontrolu nad všemi procesy v naší společnosti a poskytovat tím perfektní služby.
 
Naše firma si zachovává dlouholetou kontinuitu, má svou bohatou historii, která nám pomáhá při všech ať už současných nebo budoucích rozhodnutích. Díky patří také obchodním partnerům, se kterými spolupracujeme dlouhodobě a kteří oceňují naši flexibilitu a precizní práci. Bez minulosti totiž nemůže existovat úspěšná budoucnost.
 
Je tedy asi zřejmé, že práce a společnost naplňuje většinu vašeho dne?
Budete se divit, ale není tomu tak. Jsme dva rovnocenní spolumajitelé, kteří se velice dobře doplňují a navzájem zastupují, když je potřeba, při každodenních úkolech. Proto nám zbývá čas se věnovat rodině a svým koníčkům, kterých máme hodně např. – kiteboarding, skydiving, potápění, snowboarding, freeriding, backcountry, wakeboarding, yachting, golf a další.
 
Nechceme se utopit v práci, a proto třeba ani nemáme řidičský průkaz na kamiony, abychom nebyli v pokušení nahradit některého z řidičů v případě náhlého problému. Každý člověk umí něco jiného a mezi naše přednosti patří schopnost organizovat provoz firmy stejně tak jako vlastní volný čas. Přesto o řidičském průkaze začínám uvažovat. Dnešní moderní tahače jsou tak uživatelsky příjemné a komfortní, že je bez problému zvládá řídit i žena, což jsem si na testovacím okruhu sama ráda už několikrát vyzkoušela. 
 
Jak vnímáte krizi, která již několik let trvá a ovlivňuje chod celé společnosti?
Krize samozřejmě ovlivňuje život každého z nás. Dopravní segment byl krizí zasažen velmi výrazně. Ceny paliv šly nahoru, nabídky odběratelů výrazně dolů, což všichni víme, a uprostřed této matice stály dopravní firmy. Mnohé zbankrotovaly, mnohé jsou na hranici přežití.
 
Nám se podařilo situaci ustát a dále na trhu úspěšně fungovat především právě díky naší velikosti, nastaveným očekáváním a velmi pečlivému finančnímu plánování. Je za námi další zkušenost a důvod proč jsme do budoucna zvolili operativní leasing u části flotily.
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button