Motorismus

Mitsubishi v Evropě zůstane! Ale jen někde a převezme modely od Renaultu

Japonský výrobce automobilů MITSUBISHI MOTORS CORPORATION (MMC) nakonec úplně z Evropy nezmizí, na vybraných trzích zůstane. Odkud odejde, zatím není jasné. Už se ale ví, že v roce 2023 představené nové modely nebudou z vlastního vývoje, ale od aliančního partnera Renault. Jaké dva modely to budou, ale Mitsubishi neprozradilo.

MITSUBISHI MOTORS CORPORATION postupně implementovalo strukturální změny v Evropě v rámci střednědobé strategie “Selection and Concentration” oznámené v červenci 2020. Tato opatření již znamenala zmrazení vývoje nových modelů pro evropské trhy a přesunutí zdrojů na jejich vývoj a výzkum do regionu ASEAN, který je pro značku Mitsubishi velmi důležitý. Jako část těchto reforem se MMC zaměřilo na optimalizaci cen svých modelových řad, zlepšení nákladů na logistiku a fixních nákladů a také na další zlepšení efektivity všech procesů. Mitsubishi se také rozhodlo ukončit v roce 2023 prodej nových vozů v některých evropských zemích. Zda mezi nimi bude i Česká republika, jasné zatím není.

Tyto společné aktivity se skupinou Renault jsou součástí reformy obchodní strategie v Evropě, kterou společnost Mitsubishi sleduje především naplnění poptávky zákazníků.

Spojení zcela nového Eclipsu Cross PHEV, který bude na trh uveden v květnu, a novinek od společnosti Renault pak dále zvýší konkurenceschopnost značky Mitsubishi na trhu.

Přečtěte si také

Back to top button