Motorismus

Sdružení autoprůmyslu další dva roky povede Martin Jahn

Prezidentem Sdružení automobilového průmyslu bude další dva roky jeho dosavadní šéf, vedoucí mezinárodních fleetových prodejů Volkswagenu AG Martin Jahn.

Zvolila ho dnešní rada ředitelů sdružení, která plní funkci valné hromady. Sdružení o tom dnes informovalo ČTK v tiskové zprávě. Ve funkci viceprezidenta rada ředitelů potvrdila generálního ředitele Brano Group Pavla Juříčka. Nově zvolila generálního ředitele Hella Autotechnik Marka Ryšavého a člena představenstva Škody Auto Bohdana Wojnara. 
    
Český automobilový průmysl má za sebou podle Jahna úspěšný rok. „Světový automobilový trh rostl v průměru o pět procent a členské firmy sdružení z tohoto růstu výrazně profitovaly. Oživení trhu však pomalu oslabuje, zejména v Evropě,“ uvedl. V příštím roce se podle něj budou pozitivně vyvíjet trhy především v Číně, Jižní a Severní Americe a v Rusku. Proto je důležité, aby firmy českého autoprůmyslu rozšiřovaly své aktivity na těchto na trzích, zdůraznil Jahn. 
    
Zástupci sdružení rovněž jednali s ministrem průmyslu a obchodu Martinem Kubou. Automobilový průmysl od státu očekává podporu aplikovaného výzkumu a vývoje, technického vzdělávání, obnovu vozového parku v ČR a pružnou legislativu, která nebude dusit podnikání. K tomu nově přistupuje podpora exportu do zemí s růstovým potenciálem automobilového trhu. Rada ředitelů rovněž schválila novou dohodu mezi sdružením a Odborovým svazem Kovo. Sdružení zastřešuje tuzemské výrobce automobilů a dodavatele autodílů. Souhrnné tržby firem zapojených do činnosti Sdružení automobilového průmyslu loni dosáhly 601 miliard korun, což je růst o 16,6 procenta.
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button