Motorismus

Smlouvy o spolupráci mezi společnostmi TATRA a DAF Trucks podepsány

Tento vztah znamená pro společnost TATRA „významný krok vpřed“, říká generální ředitel Ronald Adams.

TATRA, a.s., tradiční výrobce světoznámých těžkých nákladních vozů pro civilní i vojenské účely, oznamuje podpis smluv o spolupráci se společností DAF Trucks N.V. Hlavním cílem této spolupráce je dodávat motory a kabiny vyráběné společností DAF, používat je pro novou řadu vozidel TATRA a při distribuci těchto výrobků TATRA vzájemně zúročit možnosti a potenciál dealerských sítí obou těchto společností. Součástí těchto dohod je rovněž úmluva, podle níž DAF získává ve společnosti TATRA, a.s. 19% akciový podíl.
„Začali jsme s cílem zkonstruovat nové vozidlo TATRA, které by bylo kombinací nejnovějších inovací unikátního podvozku TATRA, nejmodernějších kabin DAF a motorů PACCAR. Tento projekt však vyústil v mnohem rozsáhlejší spolupráci, která dokonale přispívá k rozvoji globální strategie společnosti TATRA a pro dealery společnosti DAF současně představuje významné doplnění výrobkového portfolia. Výsledkem je mimořádný vůz, který reaguje na potřeby našich nejnáročnějších zákazníků a který bude distribuován prostřednictvím silnější a rozsáhlejší dealerské sítě společnosti TATRA,“ říká Ronald Adams, předseda představenstva a generální ředitel společnosti TATRA.
„DAF již 10 let trvale zvětšuje svůj tržní podíl v Evropě, naše vynikající pověst nabytá ergonomickými parametry kabin, výkonem motoru a podporou v oblasti náhradních dílů k tomuto růstu významně přispívá,“ uvedl Harrie Schippers, prezident společnosti DAF Trucks. „Jsme rádi, že se můžeme podílet na novém, velmi moderním vozu TATRA, který pro dealery společnosti DAF představuje významnou příležitost, neboť znamená rozšíření stávajícího portfolia výrobků o vysoce mobilní civilní vozidlo s trvalým pohonem všech kol.“
Nový vůz TATRA, zkonstruovaný i vyrobený v Kopřivnici,  se postupně stane nejdůležitějším produktem v oblasti civilních tržních segmentů. Díky svým progresivním vlastnostem poskytne zákazníkům ve stavebnictví, důlním průmyslu, lesnictví, při těžbě ropy a plynu i v jiných průmyslových odvětvích excelentní výkon a bezkonkurenční hodnotu.  TATRA předpokládá, že s tímto vozem, který nastavuje nový standard v segmentu off-roadů a který bude dostupný prostřednictvím posílené dealerské sítě, vstoupí do nových teritorií a získá tisíce nových zákazníků. V rámci své globální obchodní strategie TATRA zúročí možnosti dealerských sítí společností DAF i TATRA a bude k financování využívat produkty dostupné prostřednictvím společnosti PACCAR Financial Services.
Generální ředitel společnosti TATRA Adams uvedl: „Tento vztah představuje pro společnost TATRA významný krok vpřed v oblasti obchodování s civilními vozidly. Vybudování tak rozsáhlé a úspěšné sítě dealerů po celé Evropě by Tatře trvalo desítky let a vyžádalo by si náklady ve výši mnoha miliónů eur, a to nezmiňuji desítky nebo dokonce stovky miliónů eur, kterých by bylo zapotřebí na vývoj kabiny a motoru na takové světové úrovni.“
 

Přečtěte si také

Back to top button