Zprávy

Představitelé skupiny PSA a jejích partnerů EASA a Nordex podepsali smlouvu o montáži vozů

Skupina PSA bude montovat vozy nový Peugeot Expert a nový Citroën Jumpy určené pro latinskoamerické trhy v Uruguayi .

Skupina PSA je lídrem na trhu s užitkovými vozy v Evropě, její podíl na evropském trhu činil na konci února 2017 celkem 21,3 % a nyní rozšiřuje svou nabídku LUV v Latinské Americe.
 
Skupina uvede do roku 2021 na trhy v tomto regionu 16 nových modelů včetně několika užitkových vozů, jako je například nový Peugeot Expert a nový Citroën Jumpy. Trh s LUV, který je v tomto regionu velmi slibný, neboť představuje potenciál jednoho milionu vozů ročně, nabízí příležitost k  posílení růstu skupiny v Latinské Americe.
 
Skupina PSA v roce 2016 vytvořila regionální strukturu specializovanou na segment LUV, díky níž může nabízet konkurenceschopné vozy vhodné pro potřeby profesionálních zákazníků i vysoce kvalitní služby jak během prodeje, tak v následném období. Díky tomu, že se vozy budou montovat v Uruguayi, v blízkosti našich cílových trhů, budeme našim zákazníkům schopni přinést novou konkurenční nabídku
 
Carlos Tavares prohlásil: „Skupině PSA se za posledních několik let podařilo dosáhnout v tomto regionu obdivuhodného oživení a toto partnerství je součástí strategie Core Model Strategy plánu Push to Pass. Jde o výsledek vhodně zvoleného obchodního modelu, který skupina rozvíjí v Latinské Americe, aby zde dosáhla ziskového růstu.“
Skupinu EASA tvoří společnosti Afsa a Oversil, které do Uruguaye dováží vozy značky Peugeot od roku 1950 (Afsa) a vozy značky Citroën od roku 1964 (Oversil). Nordex je tradičním uruguayským výrobcem automobilů, zejména automobilů skupiny PSA. 

Přečtěte si také

Back to top button