Různé

Crossway Hybrid získal ocenění

Crossway Hybrid získal ocenění. Řada CROSSWAY získává již třetí titul „Sustainable Bus of the Year “ tentokrát s modelem CROSSWAY Low Entry Hybrid CNG, kompatibilním s biometanem, který následuje po ocenění z roku 2018 za verzi Low Entry CNG a po titulu z roku 2020 za model meziměstského autobusu CROSSWAY s pohonem na zemní plyn.

Toto třetí ocenění je uznáním značky IVECO BUS jako nesporného lídra v segmentu meziměstských autobusů a potvrzením jejího závazku v oblasti alternativních paliv.

Crossway Hybrid získal ocenění

Po získání ocenění Sustainable Bus of the Year 2018 a Sustainable Bus of the Year 2020 v kategorii Intercity IVECO BUS pokračuje ve svém úspěchu a získává ocenění Sustainable Bus of the Year 2023 ve stejné kategorii, tentokrát se svým novým modelem CROSSWAY Low Entry Hybrid Natural Gas, který je kompatibilní s biometanem. Toto vozidlo je součástí nové nabídky hybridních modelů, které IVECO BUS uvádí v řadě CROSSWAY, jejíž součástí je i verze XTL (X-To-Liquid) na obnovitelné palivo. CROSSWAY Low Entry HYBRID ve verzi XTL bude představen na výstavě FIAA 2022 v Madridu. 

Porotu soutěže Sustainable Bus of the Year tvoří sedm zástupců významných evropských časopisů: Autobus (Itálie), Mobilités Magazine (Francie), Omnibus News (Německo), Tranzit (Slovinsko), Green Bus & Coach (Velká Británie), Infotrucker (Rumunsko), Carril Bus (Španělsko). Při udělování titulu porotci hodnotili faktory jako bezpečnost, komfort, úroveň hluku, recyklovatelnost komponentů a celkový závazek výrobce v oblasti udržitelnosti, se zaměřením na zásady udržitelnosti a zejména na schopnost vytvořit pozitivní image vozidla u veřejnosti.

„Oceněním Sustainable Bus of the Year 2023 potvrzujeme svůj trvalý závazek vyvíjet inovativní,

vyspělé, férové a ekologicky zodpovědné řešení pro přepravu cestujících. Udělením titulu pro model CROSSWAY porota již potřetí ocenila kvality této řady a potvrdila tak správnou volbu mnoha provozovatelů, kteří si řadu CROSSWAY od jejího uvedení na trh vybrali pro své vozové parky. Toto nové uznání přijímáme s velkou hrdostí,“ komentoval Domenico Nucera, prezident obchodní značky IVECO BUS, během slavnostního předávání cen na veletrhu Next Mobility v italském Miláně. 

Jako významný hráč v oblasti přepravy cestujících a lídr v oblasti alternativních energií, IVECO BUS dále rozšířil svou nabídku o účinné řešení na podporu provozovatelů dopravy v oblasti snižování uhlíkové stopy.

Vozidlo CROSSWAY Low Entry hybrid je vybaveno hybridní technologií, která byla vyvinuta v úzké spolupráci se společností Voith. Jeho další výbavou je: 48V baterie spojená s převodovkou Voith DIWA NXT a osvědčeným motorem Cursor 9 CNG. Převodovka DIWA NXT je kombinována s výkonným rekuperačním elektromotorem o špičkovém výkonu 35 kW, který funguje jako startér a generátor pro rekuperaci kinetické energie nahromaděné během zpomalování a brzdění. Další výbavou je vysokoenergetická baterie LTO (48 V) umístěná na střeše vozidla. Elektromotor je podporou standardního motoru Cursor 9 CNG během startovacích fází. 

CROSSWAY LE Hybrid rovněž těží z uznávaných kvalit řady CROSSWAY a nabízí výbavu určenou pro zvýšení pohody cestujících a řidičů. Je plně v souladu s normou R66.02 pro ochranu proti převrácení a čelnímu nárazu a normou R29.03 pro zmírnění následků nárazu testů A a B.

CROSSWAY Low je k dispozici ve třídě I (v délce 12 m) pro městské využití a ve třídě II (v délce 12 a 13 m) pro příměstské mise. Hybridní CNG je novou alternativou pro regiony, kraje a města, které chtějí poskytovat dopravní řešení, jež jsou plně kompatibilní s projekty přechodu na nové energie. Přináší až 15% úsporu paliva ve srovnání s dieselovou verzí a snížení emisí CO2 až o 84 % při použití obnovitelných paliv.

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button