Různé

Moderní polní kuchyně pro Policii

Moderní polní kuchyně pro Policii. Už i Policie České republiky se může pochlubit moderní polní kuchyní od společnosti Agados. Mobilní polní kuchyně spolu s dalšími speciály od největšího tuzemského výrobce přívěsů jsou přitom už nějakou dobu ve výbavě Hradní stráže České republiky, armád v zahraničí i složek Integrovaného záchranného systému.

Tyto speciální přívěsy od velkomeziříčského výrobce jsou běžně k vidění na zahraničních misích pod hlavičkou NATO nebo OSN. Moderní polní kuchyni nyní převzala také Jihomoravská policie.

Moderní polní kuchyně pro Policii

Když se letos starali ukrajinští dobrovolníci ve Lvově o válečné uprchlíky, dokázali díky polní kuchyni připravit až 1200 porcí teplého jídla denně. Polní kuchyně jsou totiž nejen nedílnou součástí vybavení armád, ale najdou využití také v případě humanitárních nebo přírodních katastrof, jako bylo třeba loňské tornádo na Hodonínsku a Břeclavsku nebo letošní rozsáhlý lesní požár v Českém Švýcarsku. První testy použití polních kuchyní přitom proběhly v rakousko-uherské armádě už před sto třiceti lety. Dost času na to, aby různé druhy nasazení po celém světě potvrdily jejich naprostou nezbytnost. 

Jihomoravská policie teď převzala moderní polní kuchyni a je vůbec první složkou Policie ČR, která má k dispozici nový model AGA FK2013 od společnosti Agados. Ta dosud dodávala polní kuchyně a další speciální přívěsy jako jsou mobilní úpravny vody, cisterny, či podvozky pod elektrocentrály především dalším složkám IZS ČR a armádám do zahraničí.

Policie ČR se dosud mohla chlubit především historickou polní kuchyní PK-26 z padesátých let minulého století, která sloužila ještě v roce 2000 a dnes je součástí muzejních sbírek. Teď se může nově prezentovat moderním modelem s extrémní mobilitou, který si poradí i s náročným terénem. „Jde o prověřené řešení. Kuchyně je lehká a kompaktní, zároveň komplexní. K dispozici je široká škála komponentů využitelných v gastronomii, to umožňuje komfortní přípravu velkého množství porcí celé řady pokrmů v terénu,“ popisuje předaný model Petr Ostrý, spolumajitel a jednatel společnosti Agados.

Mobilní kuchyně AGA FK2013 má vlastní elektrocentrálu, k topení je možné využít naftu, plyn či dřevo, dle konkrétní úpravy modelu. Samozřejmostí je plnění všech současných hygienických požadavků, všechny pracovní plochy jsou z nerezové oceli se snadnou údržbou. Kuchaři jsou pak chráněni pod přístřeškem a pracovní prostor je vybavený účinným osvětlením. Nová polní kuchyně je tak připravena k nasazení v kteroukoliv roční i denní dobu a v jakémkoliv terénu.

Polní kuchyně jsou jen jednou částí výrobního portfolia společnosti Agados. Svou oblibu firma získala nejen v České republice, ale i u členských armád NATO svými speciálními projekty, jako jsou cisterny, mobilní úpravny vody nebo obojživelné terénní přívěsy, díky kterým lze přepravovat náklad přes vodu a využívají ho armádní složky v Rakousku a Švédsku.

Zdroj
Tisková zprávaAgados
Back to top button