Silniční doprava

238 autobusů Crossway

238 autobusů Crossway. Do poloviny roku 2023 bude na sardinských silnicích jezdit celkem 238 vozů CROSSWAY (12 m dlouhých). Vozidla přispějí ke kompletní obnově vozového parku společnosti ARST. Prvních 144 kusů již bylo dodáno a v následujících měsících je bude následovat zbývajících 94 kusů.

238 autobusů Crossway

Slavnostní předání se uskutečnilo v sídle společnosti ARST v Nuoro v Pratosardu za přítomnosti Carla Poledriniho – generálního ředitele, Dr. Roberta Neroniho – ředitele, Antonia Mora – regionálního radního pro dopravu a Gianlucy Annunziaty – generálního ředitele společnosti IVECO BUS Italy. CROSSWAY představuje nejlepší možnou volbu pro meziměstskou dopravu pro svůj výkon, energetickou účinnost a nízké emise. Zvláštní pozornost byla věnována pohodlí cestujících a řidičů a také přístupnosti pro osoby se sníženou pohyblivostí.

Model CROSSWAY (verze třídy II), který si společnost ARST vybrala pro obnovu svého vozového parku, nabízí vysokou kapacitu pro cestující s 51 sklopnými sedadly. Výsuvná rampa u středních dveří usnadňuje přístup osobám se zdravotním postižením. Vozidla jsou vybavena motorem Cursor 9 Euro 6 o výkonu 360 k, automatizovanou převodovkou a řadou technologických prvků, které zvyšují bezpečnost a komfort. Patří k nim hasicí systém, pokročilé palubní bezpečnostní systémy, kamerový systém, geolokace, palubní počítač, hlášení příští zastávky a počítadlo cestujících.

Přečtěte si také

ARST k tomu říká: „Nová vozidla jsou důležitým krokem v obnově vozového parku společnosti, která chce nabízet dopravní služby na stále vyšší úrovni. Budou využívána především k přepravě studentů. Pomohou dosáhnout cíle, kterým je zajištění lepší mobility a snazšího přístupu ke vzdělávání studentů v regionálním měřítku, což je velmi důležitá poptávka ze strany podniků a především mladých lidí, pro které se podmínky dopravy výrazně zlepší.“

„Jsme hrdí na to, že můžeme podpořit společnost ARST v tomto důležitém procesu obnovy jejího vozového parku. S vozem CROSSWAY těží společnost ARST z výkonu nesporného lídra na trhu ve svém segmentu. Jedná se o vozidlo oceňované pro svou spolehlivost a bezpečnost, které nabízí optimální úroveň komfortu pro cestující i řidiče na krátké a střední vzdálenosti,“ uvedl Stéphane Espinasse, IVECO BUS Sales and Product Manager.

Zdroj
Iveco Bus

Přečtěte si také

Back to top button