Silniční doprava

Chytré brýle umožňují školení na dálku v reálném čase

Co uděláte, když se nesmíte setkávat, a přesto se potřebujete naučit, jak smontovat motor nebo převodovku? Výrobní závod Scania Zwolle našel kreativní a efektivní způsob, jak tento problém vyřešit pomocí chytrých brýlí.

Dosud Scania používala pro práci a komunikaci na dálku schůzky na platformě Teams. Když však pracovníci výrobního závodu ve Zwolle potřebovali praktické školení, našla své uplatnění nová technologie: chytré brýle. Jsou to speciální brýle umožňující video komunikaci tím, že přenášejí to, co vidí člověk, který je má nasazené. Stephan van der Burg, vedoucí týmu ve výrobním závodě Scania Zwolle, pomocí nich ukázal svým kolegům, jak smontovat motor. Připravovalo se zahájení výroby nového motoru V8 a nové převodovky a v krátké době bylo třeba vyškolit mnoho kolegů.

Nová zkušenost

Stephan van der Burg měl nasazené brýle a jeho kolegové na svých obrazovkách viděli to, co viděl on. Ruce měl volné na práci a mohl zároveň vysvětlovat, co právě dělá. Jeho kolegové mu mohli na dálku pokládat otázky, stejně jako kdyby se všichni fyzicky sešli při školení. „Pro všechny to byla nová zkušenost, ale nakonec to považovali za velmi zajímavé a užitečné,“ řekl.

Možnosti pro budoucnost

Chytré brýle vypadají futuristicky a mnozí zaměstnanci o nich chtěli vědět více: co to je, co to umí a co se s tím dá dělat? Jedná se o kreativní způsob, jak pořádat školení a kurzy nebo komunikovat na dálku v dobách, kdy je práce z domova častá. Ale i pro pozdější časy: chytré brýle nabízejí nové možnosti pro budoucnost!

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
Tisková zpráva

Přečtěte si také

Back to top button