Silniční doprava

Elektrické dodávky koncernu PSA získaly titul International Van Of The Year 2021

Nejprestižnější mezinárodní ocenění International Van Of The Year 2021 (Mezinárodní dodávka roku 2021) bylo uděleno celé produktové řadě tvořené modely Peugeot e-Expert, Citroën ë-Jumpy, Opel Vivaro-e a Vauxhall Vivaro-e.

Porota složená z 24 nezávislých novinářů a odborníků z 24 evropských zemí udělila prestižní trofej „International Van Of The Year 2021“ (IVOTY) modelům Peugeot e-Expert, Citroën ë-Jumpy, Opel Vivaro-e a Vauxhall Vivaro-e, tedy prvním elektrifikovaným vozům řady LUV skupiny PSA.

Přečtěte si také

Nové modely Peugeot e-Expert, Citroën ë-Jumpy, Opel Vivaro-e a Vauxhall Vivaro-e vzešly ze společného produktového programu. Byly zkoncipovány tak, aby poskytly dostatečný elektrický výkon bez jakéhokoli kompromisu z hlediska užitečného zatížení a objemu nákladového prostoru. Vozy jsou tak ideálním pracovním nástrojem pro různé typy zákazníků, od řemeslníků, přes podnikatele po státní správu.

Nové elektromobily skupiny PSA nabízejí nejnovější generaci technologií a asistenčních systémů řízení, které jsou zárukou bezpečnosti a komfortu.

Vozy Peugeot Partner, Citroën Berlingo, Opel Combo a Vauxhall Combo získaly cenu IVOTY již v roce 2019 a tato druhá trofej získaná během dvou let potvrzuje relevantnost nové generace lehkých užitkových vozidel skupiny PSA a její strategie elektrifikace.

Elektrické kompaktní dodávky, které byly vyvinuty na základě platformy EMP2, nabízejí čistou mobilitu, a to jako osobní vozy pro přepravu osob i jako užitkové verze určené zejména pro potřeby rozvíjející se e-commerce a služeb.

Kompaktní elektrické dodávky všech čtyř značek jsou montovány v továrně Hordain (Hauts-de-France) a jsou vybaveny elektrickým hnacím ústrojím vyráběným v továrně Trémery (Grand Est). Nabízejí dvě úrovně dojezdu:

  • až 230 km[1] v cyklu WLTP s baterií 50 kWh;
  • až 330 km2 v cyklu WLTP s baterií 75 kWh.

Vozy byly uvedeny na evropský trh v polovině letošního roku. Od října 2020 bylo dodáno již 1300 vozidel.

Od roku 2019 skupina PSA každý svůj nově uváděný model doplňuje verzí se 100% elektrickým nebo plug-in hybridním pohonem. Cílem skupiny je nabídnout do roku 2025 plně elektrifikovanou řadu.

Do konce roku 2021 skupina plánuje dokončit elektrifikaci všech svých modelových řad lehkých užitkových vozidel nabízených v Evropě.

Přečtěte si také

Back to top button