Silniční doprava

Eurovia spustila web o sporech kolem D47

Stavební společnost Eurovia spustila internetové stránky, které se týkají výstavby dálnice D47.

Její úsek u stavební firmy reklamuje Ředitelství silnic a dálnic kvůli desítkám nedostatků, zejména zvlněné vozovce. O spuštění webu www.pravdaod47.cz informovala v tiskové zprávě. 
    
Podle mluvčí Eurovie Petry Kučerové se web primárně zaměřuje na fakta týkající se všech medializovaných aspektů výstavby dálnice D47. „Stránky dále popisují také dosavadní nestandardní a medializovaný průběh reklamačního sporu společnosti Eurovia CS s Ředitelstvím silnic a dálnic. Stránky uvádí na pravou míru nepřesnosti šířená Ředitelstvím silnic a dálnic,“ uvedla. 
    
ŘSD reklamuje devítikilometrový úsek mezi Bohumínem a Ostravou, kde údajně zjistilo 901 vad mimo jiné vzniklých použitím nekvalitního podkladového materiálu. ŘSD tvrdí, že škody na dálnici jsou v řádech stamilionů korun. Podle Eurovie ovšem škody dosahují jen 125 milionů korun. Taková částka představuje zhruba tři procenta z celkových nákladů, což je podle ředitele firmy Martina Borovky obvyklé riziko, se kterým se počítá. Eurovia tvrdí, že většinu údajných vad způsobilo ŘSD špatnou nebo nedostatečnou údržbou.
 

Přečtěte si také

Back to top button