Silniční doprava

IVECO BUS dosahuje nového rekordu ve výrobě a dodává v pořadí již 40 000. Crossway

IVECO BUS dosáhl dalšího důležitého milníku předáním 40 000. autobusu řady Crossway společnosti Arriva, ke kterému došlo 26. srpna ve výrobním závodě ve Vysokém Mýtě. Tento nový rekord ve výrobě potvrzuje vedoucí postavení, které řada Crossway v segmentu meziměstských vozů v rámci Evropy zaujímá.

Produktová řada Crossway, která byla na trh uvedena před desetiletím, byla navržena především pro potřeby městské a meziměstské hromadné dopravy, a to díky verzím low entry a normal floor. Zároveň také splňuje požadavky na životní prostředí se svým dieselovým motorem řady Euro VI nebo pohonem na zemní plyn. Řadě Crossway se dostalo velkého uznání, ať už přímo od zákazníků nebo i od mezinárodního odborného tisku. Získal mnohé ceny, jako např. International Bus & Coach Award 2017 nebo Sustainable Bus of the Year 2018 za svůj model Crossway Low Entry, a to jak ve verzi diesel, tak i na zemní plyn.

Crossway, který je evropským lídrem v meziměstské hromadné dopravě, především ve Francii, Itálii, Německu a východní Evropě, nyní trhá rekordy i s počtem 40000 vyrobených vozů. Je velice oblíben jak u soukromých dopravců, tak i veřejných dopravních společností a zákazníky přesvědčuje rovněž svou rentabilitou a víceúčelovostí.

Jubilejní 40 000. Crossway Low Entry Line s motorem Cursor 9 a o délce 14,5 m je pro Výrobní závod ve Vysokém Mýtě významným milníkem. Provedení LE – low entry – umožňuje bezbariérový nástup do autobusu prvními a prostředními dveřmi. Tento autobus je součástí dodávky dalších 15-ti, které si Arriva objednala u IVECO BUS a pokračuje tak v obnově svého vozového parku. Arriva aktuálně provozuje více než 2000 vozidel a ročně přepraví přes 115 mil. cestujících.
„Jsem hrdý na to, že Crossway s pořadovým číslem 40 000, bude vlastnit Arriva. Dlouhodobě podporujeme domácí výrobu moderních a kvalitních autobusů. To ocení naši cestující, kteří si mohou užívat vyššího komfortu při cestování. Všechny nové autobusy mají klimatizaci, pohodlné sedačky s vysokými opěradly, LCD obrazovky s informacemi o zastávkách, ale také Wi-Fi síť nebo USB nabíječky pro dobití mobilních telefonů,“ zmiňuje Daniel Adamka, generální ředitel ARRIVA TRANSPORT ČESKÁ REPUBLIKA.

„Tento milník mě v případě autobusů Iveco nepřekvapuje, jelikož se jedná o kvalitní a spolehlivé vozy, které cestujícím poskytují očekáváný komfort v prostředcích veřejné dopravy. Ve Středočeském kraji jsme v rámci systému integrované dopravy zejména rádi za velkokapacitní autobusy, které na řadě míst přetíženému dopravnímu systému výrazným způsobem odlehčily,“ dodává ředitel IDSK Michal Štěpán.

Autobusy Iveco tvoří ve flotile Pražské integrované dopravy stále větší podíl a jsou mezi cestujícími oblíbené hlavně díky bezbariérovosti a pohodlí i na delších cestách. Navíc, aktuální dodávky velkokapacitních patnáctimetrových autobusů nám pomáhají řešit kapacitní problémy na páteřních linkách z Prahy do jednotlivých středočeských měst bez nárůstu počtu řidičů. Zejména si ceníme vysokého podílu míst k sezení při splnění požadavku na bezbariérovost,“ říká Petr Tomčík, ředitel ROPID.

Autobus bude nasazen v rámci Pražské integrované dopravy a cestující ho poznají podle čísla 40000 na jeho boku. Tento krok rovněž upevňuje pozici výrobního závodu ve Vysokém Mýtě v průmyslovém sektoru. Výrobní závod ve Vysokém Mýtě se nachází 180 km východně od Prahy a má dlouhou tradici výroby autobusů a více než 120ti letou historii. Se svými více než 3 800 zaměstnanci a 1 700 subdodavateli je jedním z největších zaměstnavatelů v České republice a s více než 4 000 vyrobenými vozy ročně také největším výrobcem autobusů v Evropě.

Tímto novým rekordem v produkci potvrzuje řada Crossway pozici jednoznačného evropského lídra v meziměstském segmentu. Díky jeho rozšířené řadě jsme schopni nabídnout dokonalé řešení vyhovující všem potřebám, i s pohonem na zemní plyn, komentoval Stephane Espinasse, IVECO BUS Brand Leader.
Výrobní závod ve Vysokém Mýtě získal bronzovou medaili World Class Manufacturing, jenž je mezinárodní metodikou, která hodnotí organizaci výrobního systému a jehož účelem je řízení závodů podle nejvyšších světových standardů. Jedná se o ocenění společnosti za závazek neustále zvyšovat efektivitu a flexibilitu svých výrobních procesů s cílem umístit se mezi nejkonkurenceschopnější firmy světa prostřednictvím aktivní a nepřetržité investiční politiky,
„V pořadí 40 000. Crossway je pro IVECO BUS a všechny jeho zaměstnance ve Vysokém Mýtě důležitým milníkem. Výrobní závod ve Vysokém Mýtě je klíčový v plánu globálního rozvoje naší značky.“ dodal Sylvain Blaise, Head of Global Bus Division.

Přečtěte si také

Back to top button