Silniční doprava

Jednička na trhu autobusů v ČR

Jednička na trhu autobusů v ČR. Rok 2022 byl pro společnost Iveco Czech Republic opět úspěšný, když vyrobila celkem 4767 autobusů, což představuje meziroční nárůst o více než 9 %.

Jedná se o nejvyšší dosaženou úroveň výroby v historii závodu, potvrzující, že řada CROSSWAY zůstává oblíbenou mezi provozovateli veřejné dopravy.  

Přečtěte si také

Jednička na trhu autobusů v ČR

S cílem kompenzovat uhlíkovou stopu pokračuje Iveco Czech Republic ve spolupráci s Městskými lesy Vysoké Mýto, které vysadí jeden strom za každý vyrobený autobus. Celkem bude vysazeno 4 767 stromů.

V rámci dalších kroků směrem k udržitelné dopravě začala společnost výrazně posouvat své produktové portfolio k čisté mobilitě. V loňském roce byl poprvé uveden na trh CROSSWAY Low Entry v hybridní verzi. Zcela nový model hybrid-CNG získal ocenění Sustainable Bus of the Year 2023 v segmentu meziměstských autobusů. Kromě toho vysokomýtský závod naváže v roce 2023 výrobou plně elektrické verze CROSSWAY Low Entry. V loňském roce potvrdil IVECO BUS pozici jedničky na českém trhu s nejvyšším počtem nově registrovaných autobusů a tržním podílem 39 %.  Na Slovensku dosáhl tržní podíl celkem 41,59 %.

„Na výrobní rekord ve Vysokém Mýtě jsme obzvlášť hrdí. Je to velký milník v historii našeho výrobního závodu, kde jsme nedávno představili nové modely CROSSWAY Low Entry Hybrid a brzy uvedeme na trh plně elektrické CROSSWAY ve verzi Low Entry. Přestože autobusy vyráběné v závodě ve Vysokém Mýtě splňují náročné ekologické požadavky, rozhodli jsme se přispět ke zlepšení životního prostředí navíc i výsadbou 4 767 stromů, o kterou se postarají Městské lesy Vysoké Mýto.“ uvedl David Kříž, generální ředitel Iveco Czech Republic a.s.

Zdroj
Tisková zprávaIveco Bus

Přečtěte si také

Back to top button