Silniční doprava

Ministr dopravy Pavel Dobeš rozhodne o novém řediteli ŘSD

Ministr dopravy Pavel Dobeš jmenuje v nejbližší době nového generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnic, které je státní příspěvkovou organizací zřízenou Ministerstvem dopravy.

„Jméno nového ředitele bude známo během následujících dvou týdnů,“ uvedl ministr Pavel Dobeš s tím, že s touto změnou již seznámil i současného pověřeného ředitele ŘSD Reného Porubu. „S panem Porubou jsme tuto skutečnost otevřeně prodiskutovali a na tomto postupu jsme se společně dohodli. Panu Porubovi jsem každopádně poděkoval za dosud odvedenou práci v čele ŘSD,“ řekl k tomu ministr Dobeš.
 
Hlavními úkoly a prioritami nového ředitele budou podle ministra dopravy zejména stabilizace ŘSD, zajištění transparentního prostředí pro výběrová řízení, čerpání evropských peněz v rámci Operačního programu doprava a příprava projektů na realizaci během nového rozpočtového období.
 
„Nový ředitel bude samozřejmě také odpovědný za přípravu a realizaci důležitých silničních infrastrukturních projektů jako je například příprava modernizace D1, dokončení dálnice D8, realizace PPP projektu na D3 či části obchvatu kolem Přerova,“ uvedl ministr, podle kterého bude mít nový šéf ŘSD na starosti také úspěšné dořešení sporu kolem zvlněného úseku dálnice D47. „Dořešení sporu znamená, že tato komunikace bude opravena a uvedena do odpovídajícího stavu,“ doplnil ministr Pavel Dobeš.
 

Přečtěte si také

Back to top button